Alicilar YaŞlandirma Raporu

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Fatura Ödeme Vadesİ 14 GÜn Olan YaŞlandirma Tablosu Hazirladim

TakildiĞim Bİr Yer Var Dosya Ektedİr İnceleyebİlİrsİnİz Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
merhaba,

faturalar ile ödemeleri denkleştirip kalan faturaları yaşlandırırsanız probleminiz çözülür ancak bu yöntem için kullandığınız programın uygun olması gerekir...

elimdeki liste bu ancak bununla çözüm bulabilirim derseniz aynı denkleştirme işlemini burada yapmanız herbir ödemenin hangi faturaları örttüğünü ayrı ayrı belirtmeniz gerekir.

yok ben en hızlı nasıl yaparım derseniz bakiye tutarı oluşturan son faturalarınızı ayırın gruptan ve bunları yaşlandırın. Bu durumda adat (faiz) problemleri ortaya çıkabilir ve farkına varmak mümkün olmaz.

son yöntem her bir faturanın vadesi biliniyorsa vadelerini girip bir adat tablosu oluşturmak ve ortalama vadeyi hesaplayıp tahsilatı buna göre talep etmek.

cevap vermekten öte sesli düşündüm.

benim sonucum; adat çalışması yapar ciddi bir sapma olup olmadığına bakarım. akabinde ve detayında; eğer ciddi bir adat oluşmuyorsa (tabii ki alehime ;) ) bakiyeyi oluşturan son faturaları yaşlandırırım... yok ödemeler aksatılmış ve ciddi bir adat oluşuyorsa bu durumda alehime oluşan süreyi yaşlandırma tablosuna yansıtırım ve buna göre tahsilat yapmaya çalışırım.

bu arada bu faturaların hepsi aynı müşteriye mi kesilmiş?

yaşlandırma yapılırken müşteri bazlı yaşlandırma yapmak daha faydalı olur...

kolay gelsin...

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
Arkadaşlar istediğim tabloyu COST CONTROLLER arkadaşım hazırladı eğer

ihtiyacı olan arkadaşlar varsa ekte gönderiyorum

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
COST CONTROLER arkadaşımız güzel bir çözüm sunmuş. ancak yukarıda da uyardığım gibi ödemelerde bir sapma olmuş ise bu sapmanın yaşlandırmaya yansıması gerekir.

bir faturanın ödemesini 1 hafta geciktirmişse müşteri aynı tutardaki başka bir faturayı (veya farklı faturaların bu kadarki tutarını) 1 hafta önce ödemeli ki adat (faize konu matrah) oluşmasın.

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
office 2003 tr
bahsettiğiniz yaşlandırmada kalan bakiye tutmayacaktır.

lütfen ne anlatmak istiyorsanız bi tablo oluşturarak açıklarmısınız.

Açıkçası ben anlatmak istediklerinizden bişey anlamadım

navigator'de yaşlandırma

merhaba arkadaşlar
ben navigator'da yaşlandırma yapmak istiyorum,ama bu konuda fazla bilgim yok bazı tabloları kendim hazırlamaya çalıştım.
bana cari hesaplara ilişkin örnek yaşlandırma tablosu gönderirseniz sevinirim.
şimdiden ellerinize saglık
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
türkçe
link ölmüş zannedersem rica etsem tekrar yükleme imkanınız var mı? bana bu şekilde bir tablo lazım. şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
bana yaşlandırma tablosu lazım yardımlarını rica ederim.

Excel Vers. ve Dili
oficce 2007
banada yaşlandırma tablosu lazım yapamıyourm yarıdm edebilecek bir arkadaş varsa rica ederim. şimdiden teşekkür ederim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Arkadaşlar dosya #3 nolu mesaja tekrar eklenmiştir. İndirip faydalanabilirsiniz.

Başlık sahibi Mehmet beye teşekkür ederim. Dosya arşivinde bulunduğu için foruma ekleyebildik.