Alt formda hesaplama yapılmış metin kutusunun genel toplamı

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Alt formda hesaplama yapılmış metin kutusunun genel toplamını aldırmak istiyorum metin kutusunda hesaplama yapıldıgı için form alt toplamında toplamını aldıramıyorum formda bir kaç örnegi var ama bir türlü programıma uygulayamadım yardımlarınızı bekliyorum aslında basittir ama kafam durdu ekte örnek dosya var gelir vergisi matrahını (GVM]toplatmak istiyorum çünki her ay alınan maaşın gelir vergisi matrahı toplamı gelir vergisi kesintisi yapılması için denetimi dayanagı olması lazım yani GVM toplamı 7500 kadar olandan %15 19000 olandan %20 vergi kesilecek onun için GVM toplamı almam lazım
ocak GVM 690.00 subat GVM 690.00 toplamı 1380.00 vermesi lazım örnek program ekte yardımlarınızı bekliyor saygılarımı sunarım
sorunu hallettim alt yazıda var program son aşamasına geldi hemen hemen bitti yaralı olması açısından kullanımınıza sunuyorum açık kodlu isteginize göre değiştirebilirsiniz ilaveleri yapabiliriz
programda siz sadece yemmiye yerine kişinin yevmiyesini ve 1 2 3 4 5 gibi yerlere gün girişidir oralarada 1 1 1 1 1 gibi girin gün sayısı 1 dir başka bir şey yapmanıza gerek yok
butonlara basarak rapor ve veri sayfasını görebilirsiniz siz programa elinizdeki saglam verileri girin kontrol edin gelir vergisi tutarın-da bir sıkıntı olabilir ilerde düzeltiriz deneme aşamasında dır kişinin adını bölümü ay ve yevmiye birde gün sayısı olarak 1 girin kendi hesaplar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Süzme -filitre bul ve toplamlarda problem

istediğiniz bu mu?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
sorunu çözdüm

teşekkür ederim sayın metem59 ilginize ama yaptıgınız ugraş verdiğiniz için ama yaptıgınızı ben çok denedim alt formda toplam gvm 2800 cıkıyor nerden alıyor bu hesabı bulamadım tüm verileri sildim tekrar giriş yaptım toplama yapmıyor genede ilginize teşekkür ederim
Sonunda gecenin bu saatinde ugraşarak çözümü buldum formda ustadların fikirlerinden faydalanarak düşünerek buldum sorun şu metin kutusunda hesaplama varsa yani =[metin1]+[metin2] gibi bir formül varsa hesaplatma varsa altformun form altbilgisinde toplam aldıramıyoruz peki ne yaptım yeni bir sorgu oluşturdum bütüm formulleri ve hesaplatmaları bu sorguda yaptım sonra forma yaptıgım sorguyu sürükleyip yapıştırdım tabi burda alt formda metin kutularında hesaplatma yok ve alt formun formaltbilgisinde =topla(Nz(GVM)) toplamını aldım sonra alt formun boş bir yerine denetimsiz bir metin kutusu oluşturdum denetiminide toplamını aldıgın formaltbilgisindeki metin adını verdim sonuç mükemmel istediğim sonucu aldım arkadaşların böyle bir sorunla karşılaştıklarında bu yolu izlemelerini öneririm sorunların çözüme uleştıgı günler dilerim tüm form üyelerine

Son düzenleme: