Alt formda toplam çıkışların alınması

merhabalar

gönderdiğim örnekte hammadde giriş formunda ,ana formda, bütün girişlerin toplamını alıp genel toplam olarak kırmızı renkle yazdırdım fakat parça parça olan BÜTÜN çıkışların toplamını aldıramıyorum.lütfen bilenler yardımcı olsun...
saygılar...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ilhangundogdu77,

Mal cinsi sadece iç fındık mı yoksa değişebilir mi? Çıkışlar parti bazında olduğundan toplam aldıramıyorsunuz. Çıkış tablosuna bir de malın cinsi sütunu ekleyip bir sorguyla malın cinsine göre guruplayıp, miktarı toplatabilirsiniz.

İyi çalışmalar :D

sayın modalı beynim durdu şu an :uyku: dediğiniz sutunu ekledim ama beceremedim.diyelimki malın cinsi hep iç fındık olacak nasıl yaparız?
birde sayın modalı gördüğünüz gibi iki tane rapor oluşturdum bu raporları tek sayfada göstermek mümkün mü.yani raporun en üstünde girişler altında çıkışlar şeklinde
saygılar...

Excel Vers. ve Dili
Sayın ilhangundogdu77,

Bir hatanız daha var. Hammade çıkış alt formunda ürün miktarını hesaplatıp metin kutusuna yazdırıtorsunuz. ancak bu alan tabloya kaydedilmiyor. Bunu yapabilmek için bir metin kutusu daha ekleyip tablonun toplam alanıyla ilişkilendirmeniz gerekiyor. Böylece çıkış toplamları kayıt altına alınabilir. Ondan sonra yeni bir sorgu hazırlayıp bu toplamı alıp, altform ekleme yöntemiyle ana forma ekleyebiliriz. Sizin örnekte yaptımoldu. Ancak aynı örnek için arka arkaya sorular gelince raporlama işine bakamadım doğrusu. Vakit bulursam ona da bakacağım.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
Bir sorgu hazırladım ve buna giriş ve çıkış tablolarını ekledim. Ondan sonra tarih ölçütünü ekledim, (Bugünkü tarih) (Bence Mantıklı değil bir form üzerinden istenen iki tarih arası, günlük, haftalık, aylık, yıllık olarak da alınabilir yani tek hamlede istediğimiz tarih aralarında raporlama yapabiliriz) ve bu soargu ile bir rapor (rprHammadeGirişÇıkış) hazırladım. Biraz düzeltilmesi gerekiyor. :8)

iyi çalışmalar :hey: