alt formu ile mi, fonksiyon ile mi devam etmeli

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Arkadaşlar merhaba,
öncelikle yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve yeni umutlar getirmesini dilerim. Sayın üstadlarımız ana formum üzerinde daha önce kayıtlar hakkındaki genel durumları içeren birkaç metin alanından oluşan ve sadece bilgilendirme amaçlı (kayıt yapmak için değil) alt formları kullanıyordum. ancak forumdaki örnekler yardımıyla alt form yapmadan "Dlookup" fonksiyonu ile direk metin alanına istediğim sonuçları çağırabileceğimi ve aynı sonuca ulaşabileceğimi öğrendim. benim öğrenmek istediğim;
bunun ileride performans konusunda herhangi bir sorun oluşturup oluşturmayacağı
alt formlarda kaynak olarak sorgular kullanıyordum, "Dlookup" ile çağırdığım bir kısım metin alanlarında kaynak olarak aynı sorguları, bir kısmında ise tabloyu kullanıyorum.
Aralarında ne gibi bir fark var. yani her iki yöntem de istediğim sonuca götürüyor, ancak dlookup ile çağırdığımda sanki formun çalışmasında performans kaybı var gibi, gerçekten sebep bu olabilir mi, dlookup ile metin kutularına görsel açıdan ana form üzerinde düzenleme yapmak daha kolay, hangi yöntemi tavsiye edersiniz. iki yöntem arasında performans açısından herhangi bir fark var mıdır?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
fikri olan var mı arkadaşlar..

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın akbek
Tabloları ilişkilendirerek kullanmak her zaman için hatayı azaltır. Kullanım kolaylığını da göz önüne alarak alt form kullanmak daha akıllaca olacağı kannatindeyim iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Sayın yurdakul,
öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim. tablolar arasında ilişkilendirme konusunda herhangi bir sıkıntım yok. dlookup ile çağırdığım metin kutularına sanki görsel müdahaleler ve kullanım açısından daha kolay, ileride problem yaratma ihtimali var mıdır acaba