Alt Menü Oluşturma ve Takvim Hakkında

Selam Arkadaşlar,
Benim 2 sorum var.
1. Ekle menüsünden ActivX denetiminden Calendar 9.0 ile TAKVİM nesnesini programıma ekleyebiliyorum. Ancak ben YILLIK TAKVİM görmek istiyorum. Programda TAKVİM düğmesine tıklandığında 12 AY yanyana gözüksün.
2. Kendi menümü menü çubuğu üzerinde sağtuş yaparak Özelliştir seçeneğinden oluşturdum.Access menüsünde kullanılan bazı menü içeriklerini de dahil ettim. Ama ben kendi menümü oluşturup onu alt menülerle birlikte kullanmak istiyorum. Yani

Dosya Yardımcı Yardım
Aç Not Defteri Yardım
Ekle Hesap Makinası Hakkında
Çıkış Windows Gezgini

şeklinde bir menü nasıl tasarlayabilirim. Elinde bu sorulara cevap olabilecek örnek program olan arkadaşlarım varsa paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Emeğinize Saygılar... Kolay gelsin

Konular hakkında bilgisi olan arkadaşım yok mu? Ben hazırladığımız programı Sistem Tray de (Görev çubuğunda saatin yanında) nasıl çalıştırırız, elinde örnek program olan varmı diye soracaktım. Access' te bunun mümkün olduğunu biliyorum ama nasıl...

Dosya ------- Yardımcı ------- Yardım
Aç ---------- Not Defteri ----- Yardım
Ekle --------- Hesap Makinası - Hakkında
Çıkış --------- Windows Gezgini

Aradaki tireler boşluk.Yani normal windows pencereleri gibi olmasını istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın capukoglu menü oluşturmanıza kolaylık için aşağıya yapmanız gerekenleri sıralıyorum.
1. menü adında bir makro açınız.
2. makro sayfasına örneğin
hesapmakinası uygulamaçalıştır (bunun özelliklerine ise uygulama yol "C:\programfiles\hes.mak" gibi
ÖğrenciKayıt formaç (bunun özelliklerine ise formun adını)
ve buşekilde makroya satır satır menünüzde ne olmasını istiyorsanız yazınız
3. ister bu makroyu kaydettikten sonra makrolar bölümünden üst menüde makrolardan menü oluştur. yaparsanız kendi menünüz oluşur ve bunun üzerinde mününüzü düzenleye bilirsiniz.
4.visual basıc e dünüştüre bilirsiniz. ve öyle kullanabilirsiniz
saygılar

Excel Vers. ve Dili
2010
takvim ve menü örnek uygulama

umarım örnek içindeki uygulama işinizi görür. iyi çalışmalar

Sayın Atilla52 çok teşekkür ederim. Çok güzel bir örnek. Açıklamanıza uygun bir menü tasarlamaya çalışacağım. Kolay Gelsin...