altformdaki veri kriteri

Private Sub Komut382_Click()
On Error GoTo Err_Komut382_Click
arkadaşlar aşağıdaki kodlarla bir formdaki tckimlik kriteri ile diğer formda tckimlik nosu aynı olan verilere yani forma ulaşıyorum.
ancak istediğim şu anaformu ve altformu alan bir formda anaformdan yine kriter
olarak tckimlik altformdanda incelemeno diye bir alan varsa ikisini birlikte kriter yaparak diğer formda nasıl açtırabilirim.diğer formunda altformu var.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "veliust"
stLinkCriteria = "tckimlik=" & Me.tckimlik
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria
DoCmd.Close acForm, "RAPOR1"

Exit_Komut382_Click:
Exit Sub

Err_Komut382_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_Komut382_Click
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2003
strsql="istediğin kayıdı bulan sorgu cümlesi"
docmd .openform "yeniform"
form_yeniform.recordsource=strsql
iyi çalışmalar

örnek ekte

iş yerinde olduğum için kabaca bir örnek yaptım umarım anlatabilmişimdir.yardımlarınız için sağolun

Ekli dosyalar

• 25.8 KB Görüntüleme: 6
Excel Vers. ve Dili
2003
Ahmet bey örneğinizi ve yazdıklarınızı inceledim ancak ne söylemek istediğinizi anlayamadım
tckimlik no ve inceleme alanınız var bunları kullanarak hangi tabloyu açacağımız belli değil izahatınızı biraz daha iyi yapmalısınız iyi çalışmalar ayrıca hangi form üzerinde işlem yapılacak tablo1,tablo2?

ilginiz için sağolun

örneğin üzerine yazdım.tablo1 deki tckimlik alanı ve aynı formun altformu alan tablo2 altformunda incelemeno alanınıda tckimlik alanı gibi eşitlesin istiyorum. butona tıklayınca diğer forma geçince tckimlik kriteriyle birlikte incelemeno alanıda kriter olsun istiyorum .
tablo1 formundaki tckimlikno 123 ve incelemeno 1 isediğer formdada aynı olsun.

Ekli dosyalar

• 27.8 KB Görüntüleme: 2
Excel Vers. ve Dili
2003
sn aksoyahmet veritabanını ve formları inceledim zaten siz yazdıklarınızı çok güzel şekilde yapmışsınız biraz düzenleme yapıp geri gönderiyorum inceleyin sanırım şimdi daha iyi anlayacaksınız.Dediğiniz gibi zaten bütün alanlar ilişki ile eşitlenmiş durumda yardıma ihtiyacın olduğunda tekrar görüşürüz iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 54.4 KB Görüntüleme: 9
ellerine sağlık çok güzel olmuş emeğin için teşekkürler