Ana sayfada kod çalışmasın diğer tüm sayfalarda çalışsın

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28-04-2025
Arkadaşlar Kolay gelsin,

Ekteki dosyada master sayfasında kod çalışmasın diğer tüm sayfalarda çalışsın istiyorum. Bu konuda aradım ama çok bişey yapamadım yardımcı olur musunuz.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ekte dosya görünmüyor maalesef. Kullandığınız makroda

if activesheet.name <>"master" then

satırı eklerseniz seçili sayfanın ismi master değilse sonraki kodlar çalışır. Kodunuzda işlemler nasıl yapılıyor bilirsek daha net çözüm bulunabilir.

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
dosya büyük olduğu için yükleme yapmamış kodlar aşağıdaki gibi modulde yazıyor

Sub Kutu()
For i = 1 To 28

If Cells(1, i) > Sheets("Master").Range("G11") Then Cells(6, i) = Cells(1, i) Else Cells(6, i) = ""
If Cells(2, i) > Sheets("Master").Range("J11") Then Cells(7, i) = Cells(2, i) Else Cells(7, i) = ""
If Cells(3, i) > Sheets("Master").Range("M11") Then Cells(8, i) = Cells(3, i) Else Cells(8, i) = ""
If Cells(6, i) <> "" And Cells(7, i) <> "" And Cells(8, i) <> "" Then Cells(9, i) = Cells(6, i) * Cells(7, i) * Cells(8, i) Else Cells(9, i) = ""

Next i

Range("A15") = WorksheetFunction.Min(Range("A9:AB9"))

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
yukarıdaki kodu ekledim evet Master isimli sayfada çalışmıyor ama diğer sayfalarda da tek tek basınca çalışıyor. ben hepsinde aynı anda çalışsın sadece MAster isimli sayfada çalışmasın istiyorum. Teşekkürler

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Aşağıdaki gibi deneyin:

PHP:
Sub Kutu()

For sayfa = 1 To Sheets.Count
    If Sheets(sayfa).Name <> "Master" Then
        For i = 1 To 28
            If Cells(1, i) > Sheets("Master").Range("G11") Then Cells(6, i) = Cells(1, i) Else Cells(6, i) = ""
            If Cells(2, i) > Sheets("Master").Range("J11") Then Cells(7, i) = Cells(2, i) Else Cells(7, i) = ""
            If Cells(3, i) > Sheets("Master").Range("M11") Then Cells(8, i) = Cells(3, i) Else Cells(8, i) = ""
            If Cells(6, i) <> "" And Cells(7, i) <> "" And Cells(8, i) <> "" Then Cells(9, i) = Cells(6, i) * Cells(7, i) * Cells(8, i) Else Cells(9, i) = ""
        Next i
    End If
Next

End Sub

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
Malesef ekteki şekilde yaptım ama masterda çalışıyor diğer sayfalarda tek tek çalışıyor.

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Son dosyanıza bakamadım, koddaki hatamı aşağıdaki şekilde düzeltmem gerekiyor:

PHP:
Sub Kutu()

For i = 1 To 28
            If Sheets(sayfa).Cells(1, i) > Sheets("Master").Range("G11") Then Sheets(sayfa).Cells(6, i) = Sheets(sayfa).Cells(1, i) Else Sheets(sayfa).Cells(6, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(2, i) > Sheets("Master").Range("J11") Then Sheets(sayfa).Cells(7, i) = Sheets(sayfa).Cells(2, i) Else Sheets(sayfa).Cells(7, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(3, i) > Sheets("Master").Range("M11") Then Sheets(sayfa).Cells(8, i) = Sheets(sayfa).Cells(3, i) Else Sheets(sayfa).Cells(8, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(6, i) <> "" And Sheets(sayfa).Cells(7, i) <> "" And Sheets(sayfa).Cells(8, i) <> "" Then Sheets(sayfa).Cells(9, i) = Sheets(sayfa).Cells(6, i) * Sheets(sayfa).Cells(7, i) * Sheets(sayfa).Cells(8, i) Else Sheets(sayfa).Cells(9, i) = ""
        Next i
    End If
Next

End Sub

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
Malesef yine olmadı.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Neresi olmadı?

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
Master da da çalışıyor. diğer sayfalarda da gidip çalıştırmak gerekiyor kodu. otomatik çalışmıyor. örnek ekledim

Ekli dosyalar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Şöyle dener misiniz:

PHP:
Sub Kutu()

For i = 1 To 28
            If Sheets(sayfa).Cells(1, i) > Sheets("Master").Range("G11") Then Sheets(sayfa).Cells(6, i) = Sheets(sayfa).Cells(1, i) Else Sheets(sayfa).Cells(6, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(2, i) > Sheets("Master").Range("J11") Then Sheets(sayfa).Cells(7, i) = Sheets(sayfa).Cells(2, i) Else Sheets(sayfa).Cells(7, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(3, i) > Sheets("Master").Range("M11") Then Sheets(sayfa).Cells(8, i) = Sheets(sayfa).Cells(3, i) Else Sheets(sayfa).Cells(8, i) = ""
            If Sheets(sayfa).Cells(6, i) <> "" And Sheets(sayfa).Cells(7, i) <> "" And Sheets(sayfa).Cells(8, i) <> "" Then Sheets(sayfa).Cells(9, i) = Sheets(sayfa).Cells(6, i) * Sheets(sayfa).Cells(7, i) * Sheets(sayfa).Cells(8, i) Else Sheets(sayfa).Cells(9, i) = ""
        Next i
    End If
    Sheets(sayfa).Range("A15") = WorksheetFunction.Min(Range("A9:AB9"))
Next

End Sub

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
Yusuf Bey Yardımlarınız için teşekkürler oldu. sadece aşağıdaki sayıların minimumunu alan formul çalışmıyor. döngüye range("A9:AB9") şeklinde girmediği için onuda her sayfada gidip tek tek yapacağım artık sagolun.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Son satırı aşağıdakiyle değiştirirseniz olur:

Sheets(sayfa).Range("A15") = WorksheetFunction.Min(Sheets(sayfa).Range("A9:AB9"))

Sorunuzda tam olarak ne amaçladığınız anlaşılmadığı için ve makro çalıştığında sayfanızdaki değişiklikleri gözlemediğim için kontrolü tam yapamamıştım, kusura bakmayın.

IRONSELF

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
XLSX
28-04-2025
çok teşerkkür ederim uğraştırdım sizi elinize sağlık