ANA SAYFADAN İLGİLİ SAYFAYA VERİ AKTARIMI

ANA SAYFADAN ÝLGÝLÝ SAYFAYA VERÝ AKTARIMI

MERHABA ARKADAÞLAR BEN ARAÇ GİRİÞ VE ÇIKIÞLARINI İÇEREN BİR TABLO YAPMAK İSTİYORUM EKTE DETAYLARI GÃ?NDERDİM TABLOYA NASIL LİNK EKLEYECEÐİMİ BİLMİYORUM AÇIKLAMALI TABLO EKTE YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Excel Vers. ve Dili
tarkan@tarkanvural.com.tr
Veriyi farklı sayfalara kaydetme

Selamlar;
EK'teki örnek çalışma sanırım işinizi görür

Kolay gelsin.

Sayın Tarkan vural bulsan için hazırlamış olduğunuz dosyayı benim de işimi görecek baş bir çalışma için ama orada satırın birini boş bırakırsan bir sonraki kayıtta o satıra girilen veri ilgili sayfada bir üst satırda gözüküyor bunu düzeltmek varmı? yani örneğin çıkış bölümü boş bırakıldı bir sonraki kayıtta çıkış kısmına tarih veya veri girilirse aynı kayıtın karşısına yazsın şimdiki konumda bir önceki kayıtın karşısına yazıyor. boş satırları kontrol ederek takip ediyor. bunu düzeltilirse benim de çok işime gelecek ilgilenirseniz sevinirim.

Teşekkürler

Tarkan VURAL,

Acil Yardım dosyasıyla ile ilgili hazırladığınız dosyada benim isteğimle ilgilenirseniz sevinirim

BİRDE BU TABLOYU YAPARKEN GİTTİÐİNİZ YOL HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM ÞİMDİDEN TEÞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
Sayın teknik;
Ã?ncelikle işlerimin yoğunlupundan fırsat bulup siteye girmem bazen birkaç günü buluyor, zaten girdiğim saatlere dikkat ederseniz hep geç vakitlerdir. :D
teknik' Alıntı:
...yani örneğin çıkış bölümü boş bırakıldı bir sonraki kayıtta çıkış kısmına tarih veya veri girilirse aynı kayıtın karşısına yazsın şimdiki konumda bir önceki kayıtın karşısına yazıyor. boş satırları kontrol ederek takip ediyor. bunu düzeltilirse benim de çok işime gelecek ilgilenirseniz sevinirim.

Teşekkürler
demişsiniz. Ancak çıkış bölümünü boş bıraktığınızda bir sonraki kaydı işlerken herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.
İlk kaydı gerçekleştirdikten sonra ikinci kayıtta bir alt satıra yeni kayıt gerçekleşiyor ve bu kayıt ile ilgili giriş çıkış plaka vs bilgiler de yeni kayıt satırlarına yazılıyor.

İyi çalışmalar dilerim. :hey:

Excel Vers. ve Dili
bulsan' Alıntı:
BİRDE BU TABLOYU YAPARKEN GİTTİÐİNİZ YOL HAKKINDA BENİ BİLGİLENDİREBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM ÞİMDİDEN TEÞEKKÜRLER
Sayın bulsan, dilim döndüğünce izah etmeye çalışayım :

Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Call denetle'kayıt yapılmadan önce denetle makrosu çalışacak(bknz:private sub denetle )
Dim i As Integer ' i değişkeni bi tamsayı olarak belirleniyor
For i = 1 To Worksheets.Count 'i değeri 1 den başlayıp sayfa sayısı kadar oluyor
    If Sheets("GİRİÞ").[c6].Value = Worksheets(i).Name Then 'eğer c6 hücresindeki değer sayfa adlarından birine eşit ise;
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(3, 3).Value 'i değerine eşit olan sayfanın a sütununun en altından yukarı doğru çıkılıp bulunan hücrenin bir altındaki hücre değeri giriş sayfasındaki 3:3 kesişme yeri yani c3 değeri yazılacak. 
        Worksheets(i).Range("b65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(4, 3).Value 'i değerine eşit olan sayfanın b sütununun en altından yukarı doğru çıkılıp bulunan hücrenin bir altındaki hücre değeri giriş sayfasındaki 4:3 kesişme yeri yani c4 değeri yazılacak. 
        Worksheets(i).Range("c65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(5, 3).Value 'i değerine eşit olan sayfanın c sütununun en altından yukarı doğru çıkılıp bulunan hücrenin bir altındaki hücre değeri giriş sayfasındaki 5:3 kesişme yeri yani c5 değeri yazılacak. 
        Worksheets(i).Range("d65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(6, 3).Value 'i değerine eşit olan sayfanın d sütununun en altından yukarı doğru çıkılıp bulunan hücrenin bir altındaki hücre değeri giriş sayfasındaki 6:3 kesişme yeri yani c6 değeri yazılacak. 
        Worksheets(i).Range("e65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(7, 3).Value 'i değerine eşit olan sayfanın e sütununun en altından yukarı doğru çıkılıp bulunan hücrenin bir altındaki hücre değeri giriş sayfasındaki 7:3 kesişme yeri yani c7 değeri yazılacak. 
        Call devam ' devam nakrosu çalışacak ( bknz: private sub devam )
    End If
Next i ' döngü sayfa sayısı sona erene kadar tekrarlanıyor
    If Cells(3, 3).Value <> Empty Then ' eğer c3 boşsa ( giriş tarihi ) 
        MsgBox "Geçerli Giriş Tarihi ile herhangi bir sayfaya kayıt yapılamadı" & _
        vbNewLine & "Lütfen kontrol edip tekrar deneyiniz", vbInformation, "Hata Oluştu" ' ... şeklinde bir mesajla kullanıcıyı uyaracak
        Exit Sub ' makrodan çık
    End If ' koşul sonu
End Sub' makro sonu
Kod:
Private Sub denetle()
' İsim ve plaka vs.. küçük harf yazıldıysa büyük harfe dönüştürüyor.
Sheets("GİRİÞ").[c4].Value = UCase(Sheets("GİRİÞ").[c4].Value)
Sheets("GİRİÞ").[c5].Value = UCase(Sheets("GİRİÞ").[c5].Value)
'Sheets("GİRİÞ").[c6].Value = UCase(Sheets("GİRİÞ").[c6].Value)
'Sheets("GİRİÞ").[c7].Value = UCase(Sheets("GİRİÞ").[c7].Value)
End Sub
Kod:
Private Sub devam()
MsgBox "Kayıt işlenmiştir  ", vbInformation, "Bilgi"
Sheets("GİRİÞ").[c3:c7].ClearContents 'Kayıt tamamlandıktan sonra bilgi mesajı geliyor ve daha önce yazılan bilgiler hücrelerden temizleniyor.
End Sub
Umarım bu saatte anlatabilmişimdir :D

İyi çalışmalar :hey:

Excel Vers. ve Dili
Sayın teknik, kodlar düzgün çalışıyordu ancak kodları mantık olarak inceledikten sonra aşağıda yazdığım şekilde olması sanırım daha doğru olacak.
Kod:
Private Sub CommandButton1_Click()
Call denetle
Dim i As Integer
For i = 1 To Worksheets.Count
    If Sheets("GİRİÞ").[c6].Value = Worksheets(i).Name Then
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 5).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(7, 3).Value
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 4).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(6, 3).Value
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 3).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(5, 3).Value
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 2).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(4, 3).Value
        Worksheets(i).Range("a65536").End(xlUp)(2, 1).Value = _
        Sheets("GİRİÞ").Cells(3, 3).Value
        Call devam
    End If
Next i
    If Cells(3, 3).Value <> Empty Then
        MsgBox "Geçerli Giriş Tarihi ile herhangi bir sayfaya kayıt yapılamadı" & _
        vbNewLine & "Lütfen kontrol edip tekrar deneyiniz", vbInformation, "Hata Oluştu"
        Exit Sub
    End If
End Sub
Selamlar; :hey:

merhaba yardımlarınız gerçekten bana cok ögretici geliyor ben bu çalışmaya birde ctrl+f komutu haricinde bulma işlemini kolaylaştıracak bir buton eklemek istiyorum fakat yeni olduğum için yapamıyorum bana nasıl yapılacağını adım adım anlatabilirmisiniz