anket sonuçları

anket sonuçları ile ilgili formüller konusunda yardımcı olursanız
sevinirim

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
=EĞERSAY(A1:A3;"*") Bu A'lar için. Diğerlerini siz uyarlayın.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Özel mesajınızda;

" =EĞERSAY(A1:A5;"*") ŞEKLİNDEKİ FORMÜLÜNÜZÜ KULLANDIM

FORMÜLDE * YERİNE CHECK BOX (ONAY KUTUSU VE onaylanmışların sayılması ) olsaydı formül nasıl olurdu " demişsiniz.

Forumun amacına uygun olarak buradan yanıtllıyorum. Ki bunun daha yararlı olduğunu düşünüyorum.

Ekteki dosyayı inceleyin bakalım olmuş mu?

sn yurttaş;
bu ankette üç soru var her soruda bir cevap işaretlenince sonuçtaki netiçeyi a=2 b=1 c=0 şeklinde gösterecek bir formül istiyordum .

tam ifade edmediysem kusura bakmayın

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Özel mesajınızda:
"ancak benim istediğim doğru yanlış bölümü olmadan bir ankette verilen cevap şiklarını sayacak (seçenek işaretlendikce bir formül,
sizin verdiğiniz formüllerde A9,A10,A11 hepsini saçersem a ların toplamını 3 gösteriyor doğru ancak ben A9 u a seçersem,B10 u b seçersem ve C11 i c secersem durumu da a toplamı=1 b toplamı=1 c toplamı=1 göstermesini istiyorum
netice de bu anket sonuçunda bu kişinin mesela 30 soruluk bir anket için kaç a kaç b kaç c işaretlediğini bulmak istiyorum " diyorsunuz.

Denediniz mi? Aynen dediklerinizi yapıyor. Seçeneklere işaret koyup veya koymadığınız zaman Dosyadaki F sütundaki yere bakınız. G,H,I sütunları saymak için oluşturulmuştur. Onları isterseniz gizleyin. Sizin aradığınız sonuçlar F sütununda. Yani sarı alanda. D sütunu yani mavi alan ilk baştaki sorunuzun cevabı idi. Yani * koyduğunuzda bunları toplayan bölüm o.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Alternatif:

yurttas ve
Haluk ilginize teşekkürler tablolarınız ( ve açıklamalarınız ) çok işe yaradı