anket verilerin sayılması

Excel Vers. ve Dili
office 2010
merhaba arkadaşlar,

150 kişiye 9 sorulu bir anket çalışması yaptım katılımcılar 5 seçenekli cevaptan bir tanesini seçtiler.

ben 9 soruyu verilen cevapları excele aktardım ancak. Hangi soru için kaç tane hangi cevap seçeneği işaretlenmiştir. Her soru ve seçenek için toplam sonuçlara ulaşmam gerekiyorda, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Ekteki excel belgesinde de konuyu açıkladım. Şimdiden teşekkür ederim

1Al2Ver

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit TR - Microsoft Office 365 - Win11 Home
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-01-2026
Merhaba,

Öneri ; Sonuçları elle girilmiş, orijinal dosyanızı veya küçük bir benzerini, dosya yükleme sitelerinden birine yükleyip, orada verilen linki burada paylaşırsanız , çabuk ve doğru cevap almanız kolaylaşır.

Excel Vers. ve Dili
MSOffice 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-11-2020
Merhaba

verilerinizi veri tabanı mantigi ile kayit ederseniz pivot tablo ile soruya gore cevaba gore kisiye gore vs her turlu raporu 2 tıkla alabilirsiniz..

mesela resimdeki gibi olabilir . uzerine cok dusunmedim daha degisik verimli calisacak bir veri tabanı tasarimi da dusunulebilir . bu aklima ilk gelen tablo. ihtiyaciniza gore detayını dusune bilirsiniz . Fakat bu sekliile bile sizin ilk sorunuzda belirttiğiniz doneleri alabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/9drONZ.jpg

iyi calisamalar..