Antet uygulama

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Merhaba ben kamuda memurum görevim dolayısıyla sürekli resmi yazışmalar yapıyorum. Bildiğiniz gibi DMO'nun gönderdiği antetli kağıtları kullanıyoruz haliyle çıktı almadan wordde yatay dikey ayarlarla antete denkgelmeyecek ve konu yazan yere bizim yazımız denk gelecek şekilde ayarlamalarla ekrandaki yazıyı matbu kağıda yazdırıyoruz. Buraya kadar her şey tamamda biz antetli kağıdı scan edip A4 ebatında word sayfasına oturtup ayarlarla falan uğraşmadan yazımızı yazıp çıktı alamazmıyız. Scan işini şu nedenle söylüyorum antet logo içerdiği için wordart gibi bir yöntemle yapamıyorum. Bi nevi matbaa mantığı kullanmak istiyorum hazır şablon ilgili yere yazını yaz boş A4'e çıktıyı al hazır antetli olarak. Birde word'u açtığımızda açık gelen boş sayfa hazır önümüze antetli olarak açılsa veya bir kodla antetli bölümü çağırsak tabi antetsiz yazılarda yazacağım yazılarda göz önünde tutulursa ikinci söylediğim gibi olmalı yani bir kodla çağırsak. Çokmu şey istedim worddan, yoksa üstadlar gülecekmi bana hadi canım buda birşeymi istediğin devede kulak hallederiz. Hepinize Saygılar.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Antetli Kağıda Baskı

Sayın hassan26,

Antetli kağıdı görmeden bir fikir ileri sürmek çok zor. Olası ise scan edilmiş resmini gönderirseniz önerilerimiz olabilir diye düşünüyorum.

Değişik şablonlar kullanılabilir. Dosya hazırlanır ve bunu şablon olarak kaydedersiniz. Hangi tür yazı yazmak isterseniz ilgili şablonu çağırabilirsiniz.

Bu bir yöntem. Başka bir yöntem :

Yine şablon olarak dosyayı hazırlarsınız (bunu örnek olarak kaydedersiniz, çünkü bilgisayar formatlandığında şablonların anlamı kalmaz) tamamını seçip

1. Araçlar
  2. Otomatik Düzeltme Seçenekleri
  3. Otomatik Düzeltme sekmesinde
  4. Değiştir denilen boşluğa günlük hayatta kullanılmayacak bir kod verilir (Örneğin frmantet1 gibi
  5. İle kısmında ise Biçimlendirilmiş Metin İşaretlenir
Tamam dediğinizde artık boş bir dosya açıp frmantet1 dediğiniz an ister boşluk bırakın ister noktaya basın ister entera basın frmantet1 yazısı kalkar ilgili düzenlenmiş biçimi önünüzde görürsünüz. Güle güle kullanınız derim bende o zaman :)

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Necdet hocam teşekkürler ancak cetvelde ayarladığım marjlar sabitlenmiyor mesala sol cetvel 6,5 üst cetvel 2,75 kaydediyorum yeniden açıp çağırdığımda word sayfası varsayılan marjlarda açılıyor benmi yanlış yaptım acaba

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Bu arada özürdilerim modalı arkadaşa teşekkür etmeyide unuttuk aslında unutmadım yazdım gönder dedim ne alaka gitmedi

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın hassan26,

O zaman Şablon kullanmalısınız. Hazırladığınız dosyayı farklı kaydetten Şablon olarak kaydedin.

Bu şablonu kullanmak istediğinizde :

Dosya
Yeni
dedikten sonra şablonları kendi bilgisayarımdan seçeneğine tıklayarak, hazırladığınız şablonu çağırıp kullanabilirsiniz.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Ayrıca Otomatik Düzelte ile ilgili bir çalışmamı gönderiyorum.

Sayfa marjları ile değil paragraf biçimi ile sizin istediğiniz marjlara uydurabildim mi bilmiyorum, denemek gerek.

Otomatik_Düzeltme_Biçimi adlı dosyayı yukarıda anlattığım şekilde otomatik düzeltme menusüne ekleyebilirsiniz. Diğer dosya da bunun resimli açıklaması var, umarım anlaşılır olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
hocam teşekkürler böyle daha iyi ancak antetli kağıt getirmeyi unutmuşum eve deneyemedim işe gidince deneyeceğim.

istanbulcahan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (Türkçe)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05-11-2024
Ayrıca Otomatik Düzelte ile ilgili bir çalışmamı gönderiyorum.

Sayfa marjları ile değil paragraf biçimi ile sizin istediğiniz marjlara uydurabildim mi bilmiyorum, denemek gerek.

Otomatik_Düzeltme_Biçimi adlı dosyayı yukarıda anlattığım şekilde otomatik düzeltme menusüne ekleyebilirsiniz. Diğer dosya da bunun resimli açıklaması var, umarım anlaşılır olmuştur.
Sn.Necdet bey, bu dosya artık yok, malum 2007 yılındaki dosyalar silinmişti. arşivinizde varmı paylaşabilirmisin tekraren

Son düzenleme: