Apartman programı oluşturmaya başlama

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Ekli excel dosyasındaki verilerdeki sayfalarda
a) 16 haneli apt isim listesi
b) Bir yıl boyunca verdikleri aidatlar ve önceden gelen borç-alacak verileri
c) Bir yıl boyunca yapılan aylık harcalamalar
d) Apartman sakinlerinin verdiği ısınma için gerekli kömür bedeli dolar olarak(dolar bazında o an geçerli fiyattan 2,5 ton tüm hane sahipleri almak zorunda)ekim 2006-mart 2007 geçen dönemdi.şimdi yeni dönem haziran dan başlıyor.
e)Bu veriler doğrultusunda apartman adı,hane no,hane adı, ait olduğu ay belirtilerek geçen aydan devir+bu ayki aidat-gider/16 hesabı ile aylık rapor ve apartman kasa durumunu gösteren veri ve raporlar elde etmek istiyorum. Bunları excelde kendi anlayacağım dilde yaptım ama,buradaki örnekleri görünce bunun access ile yapılması gerektiğini anladım.Fakat bu verilerle access ile hesaplama yapmayı beceremediğim için bunları düzenleyemedim.Kodlar konusundan hiç bir şey anlayamadım henüz.Sadece veri alma basit tablo oluşturma aşamasındayım.Yani daha emeklemeye yeni başlıyorum. Bu nedenle bu verilerle program oluşturma konusunda yardım istiyorum.Konuyu excel kısmına da yazmıştım,accsess ile daha uygun olacağı söylendi.Bir kişinin bunların altından kalkmasının çok zaman alacağını tahmim edebiliyorum.Farklı arkadaşların ilaveleri ile gelişmesini görme umudu taşıyorum.İlgi gösteren tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür eder,saygılar sunarım.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
İnceleyiniz

Evvelce bu siteden indirmiş olduğum apartman yönetimi ile ilgili bir dosya, inceleyiniz belgi istediğiniz gibidir.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Evvelce bu siteden indirmiş olduğum apartman yönetimi ile ilgili bir dosya, inceleyiniz belgi istediğiniz gibidir.
onu biliyorum,ısınma için döviz ödeme ve 2,5 ton kömür alma hesabımız var.Ayrıca o programda daire isimlerini değiştirememiştim.Yavaş yavaş bunu öğrenmek arzusundayım.İliginize teşekkür ederim.