Araç Sigorta&Muayene

çalıştığım şirketteki araçların sigorta ve muayenelerinin kolay takibi için excelde basit bir sayfa hazırladım yanlız beceremediğim nokta şu eğerki herhangi bir aracın muayenesi veya sigortası 30 günden az kalmışsa o satırın otomatik renklenmesini istiyorum bunu nasıl yaparım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Koşullu Biçimlendirme

Arkadaşım Koşullu Biçimlendirme Yapabilirsin örnek olarak h5 hücresini verelim
İçersine =şimdi()+30>h5 yazarsan bugünki tarihten 30 gün sonrasına kadar olanları işaretleyecektir.

Son düzenleme:
Merhaba Titris;
Bu tablo benim işimede yarar. Ama sizden bir isteğim daha olacak mümkünse
tabloda sigorta bitiş tarihi 30 gün kalan araçların birde sigortası bitimine 30 gün kaldı diye uyarı verebilecek bir makro olabilirmi acaba ?

Örnek vermek gerekirse;(tablo kapalı masa üstünde olsa dahi)
06.AY.654 TRAFİK SİGORTASI BİTİYOR
06.ZA.945 KASGO SİGORTASI BİTİYOR diye bir uyarı mesajı.

Ayrı ayrı tablolarda olsa farketmez

Mahmut Kök

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
istediğiniz işlemi yapacak makro oluşturulabilir tabi ki. Ancak, Çözümü "makro" sayfasında aramalısınız. Makro sayfasında yeni konu açıp, dosyanızı paylaşınız.

İyi akşamlar kemal bey;
değişiklik olmamış tamam benim istediğim gibi ama bana uyarı vermesini istiyorum o işlemi yapmak mümkünmü acaba?

Son düzenleme:

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Paksoy

Ek'te küçük bir değişiklik yaptım.Zamanı Gelen hücrelerin yan hucresine Comment Ekledim.O Size Haber vermede yardımcı olabilir.

Kemal Demir

Özel Üye
Merhaba Titris;
Bu tablo benim işimede yarar. Ama sizden bir isteğim daha olacak mümkünse
tabloda sigorta bitiş tarihi 30 gün kalan araçların birde sigortası bitimine 30 gün kaldı diye uyarı verebilecek bir makro olabilirmi acaba ?

Örnek vermek gerekirse;(tablo kapalı masa üstünde olsa dahi)
06.AY.654 TRAFİK SİGORTASI BİTİYOR
06.ZA.945 KASGO SİGORTASI BİTİYOR diye bir uyarı mesajı.

Ayrı ayrı tablolarda olsa farketmez
Üstteki Mesajını Şimdi Fark ettim.Sizinle beraber bende buna cevap gelirse oğrenmek isterim.

Umarım az da olsa yardımcı olmusumdur.

Merhaba ;
Araç sigorta takip tablosuna üstatlarımızın yardımlarını bekliyorum

uyarı mesajı 7 gün kala olsa daha iyi olur
Eğer çok olmuyorsam birde bu uyarı mesajı her gün bilgisayarı açtığımda taki sigorta bitiş tarihini dağiştireceğim güne kadar uyarsın isterim.

Bu yardım konusu hakkında eğer münkünse ;
Levet ve Hüseyin Beyden yardım bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Mümkün mü?

Excel dosyasını açmadan bunu excel içindeki makrolarla yapılabileceğini düşünmüyorum. Bana göre yapılamaz diyiyorum ama dediğim gibi sadece bana göre ancak şöyle bir yolla açabilirsin excel dosyasının kısayolunu başlangıca atarsın o zaman makinayı her açtığında otomatik olarak excel dosyanda çalışmış olacaktır. bu durumdada sana hergün bilgi vermiş olacaktır. Lakin açıldığında mesaj olarak gelmesini sağlayabilirim. şunu bilmek zorundayım. her araç için ayrı ayrı mesaj gelmesinimi istiyorsunuz yoksa sadece günü geçen araç var diyemi mesaj almak istiyorsunuz anlatmak istediğimi şöylede izah edebilirim. 100 aracınız var örnek olarak 25 tanesinin muane tarihi gelmiş 25 tanesini ayrı ayrı mesajda (biçimlendirme ile zaten bildiriyor) bildirmesinimi istiyorsunuz yoksa sadece günü geçen araç var demesini mi istiyorsunuz mesajda.

Merhaba Titris;
Benim anlatmak istediğim yani sigorta bitimine 7 gün kalan başlayıp araçlar için 1 kez uyarı verse ve bu uyarıyı ben sigorta bitiş tarihini değiştireceğim güne kadar devamlı her bilgisayarı açtığımda uyarsın istiyorum şayet mümkünse
sizce olurmu acaba...

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Dediğim gibi bu excel dosyası açılmadan excel içine yazılan komutların çalıştırılması mümkün değil ancak daha öncede dediğim gibi bilgisayar açılınca senin açmasınız istediğin dosyayı belirlersin o dosyayıda açılışta çalıştırır ve sana uyarı verebilir. Bunun haricinde zannetmiyorum ki dediğin gibi çalışabilecek bir excel dosyası olsun.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 TR
Başka bir yöntem

Bu konuda yani hatırlatma konusunda Autlook u tavsiye derim 1 kez ayarlatını yapıyorsun istediğin saate seni uyarıyor heryıl ay gün gibi yine biryerde excelde tutarsınız. Brn hatırlatmalarımda kullanıyorum çok faydalı