Ara YÜz OluŞturarak Rapor Olma

Excel Vers. ve Dili
office2003
Merhaba Önce Yardinci Olacaklara TeŞekkÜr Ederİm
Acceste HazirlamiŞ OlduĞum Bİr Raporu Bİr ArayÜz Formu OluŞturarak Almak İstİyorum
ÖrneĞİn:
BaŞlangiÇ Tarİh : 01/01/2006
BİtİŞ Tarİhİ :30/09/2006
Fİrma : Abc Fİrmasi

Raporla VageÇ Yazdir

Gİbİ

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nafri37,

Soru sormadan önce neden forumda araştırma yapmıyorsunuz? Onlarca örnek var. Aynı sayfada bulunan kredi kartıyla ilgili örnek de hemen hemen aynı.

Arkadaşlar biraz ters cevap yazınca da alınıyorlar. Cevap yazmayayım diyorum sonunda da sabrım tükeniyor.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office2003
Sayın nafri37,

Soru sormadan önce neden forumda araştırma yapmıyorsunuz? Onlarca örnek var. Aynı sayfada bulunan kredi kartıyla ilgili örnek de hemen hemen aynı.

Arkadaşlar biraz ters cevap yazınca da alınıyorlar. Cevap yazmayayım diyorum sonunda da sabrım tükeniyor.

iyi çalışmalar
SAYIN MODALI
ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT FORMADAKİ BÜTÜN ACCES DOSYALARININ HEMEN HEMEN HEPSİNİ İNCELEDİM
YA BENEİM NE DEMEK İSTADİĞİMİ ANLAMADINIZ YADA ACCESDE BÖYLE BİRŞEY OLMUYOR

İSTEDİĞİM ŞEY ŞU
GOLD VEYA DİĞER TİCARİ PROGRAMLARDA RORLAMA PARAMETLERİ GİRİLİRKEN ECCESDEKİ GİBİ HER PARAMETREDE YENİ BİR PENCERE AÇILMIYOR AKSİNE BİR FORMA VERİ GİRİLEREK (PARAMETRE) BU VERİLERE UYGUN RAPORUN OLUŞMASI
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
office2003
Sayın nafri37,

iyi çalışmalar
SAYIN MODALI
ÖNCE TEŞEKKÜR EDERİM FAKAT FORMADAKİ BÜTÜN ACCES DOSYALARININ HEMEN HEMEN HEPSİNİ İNCELEDİM
YA BENİM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAMADINIZ YADA ACCESDE BÖYLE BİRŞEY OLMUYOR

İSTEDİĞİM ŞEY ŞU
GOLD VEYA DİĞER TİCARİ PROGRAMLARDA RORLAMA PARAMETLERİ GİRİLİRKEN ACCESDEKİ GİBİ HER PARAMETREDE YENİ BİR PENCERE AÇILMIYOR AKSİNE BİR FORMA VERİ GİRİLEREK (PARAMETRE) BU VERİLERE UYGUN RAPORUN OLUŞMASI
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
2010
arabirim oluşturarak rapor alma

sayın nafri37 istediğin örnek
yalnız firmalar formunun üzerinde ki rapor al tıkla ve tarih sadece 01.09.06 ile 30.09.06 arası kayıt içerdiğinden bunun haricinde bir tarih girmeyiniz öyle bir deneyin sonrada raporun ve formun olay yordamına birde arabirim için Rapor Tarih Aralığı diye bir form var önemli olan o ona bir göz atın işinizi görür
iyi calışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
Madem konuya dahil olmak gerek, fikrim şu;

Access simgesini açın ve (Yeni Dosya-Şablonlar-Veritabanları-(mesela Demirbaş Takibi)) burdan örnek bir veritabanı olurşturun ve içerisinde rapor olmadan önce arayüz olarak rapor tarih aralığını soran bir form göreceksiniz hemen hemen tüm örneklerde mevcut bu uygulama

kolay gelsin ..

Excel Vers. ve Dili
office2003
gene cevap benden

ilk önce yeni bir form tasarım şeklinde açılır sonra hangi parametler olması gerekiyorsa formda bunlar oluşturulur bu oluştuktan sonre sorgulardan oluşturulmuş formu referans gösterilerek rapor alınır:icelim: