Araç çubuğundaki düğmeye makro atamada sorun yaşıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003 - türkçe
Merhaba, hazıladığım makroyu, eklediğim özel düğmeye atıyorum tamam deyıp sayfayı kapatıyorum tekrar acıyorum, düğmeye tıkladığımda " makro ata" ekranı çıkıyor karşıma, sildim yaptım olmadı bilg. kapatıp açtım, makroyu kaydederken duğmeye atayıp kaydı durdumdum gene olmadı makroyu çalıştırmadan sayfayı actım atadım gene olmadı, daha önce yapmıstım aynı şeyi ama bir ara sılındı düğmeler ,, şimdi tekrar oluşturmak ıstıyorum olmuyor nedere yanlıs yaptım.. aplication data/microsoft/excel/personal.xls dosyasına kaydettım bunları her açtıgım sayfada makro çalıssın dıye, kısa yolunu baslata koydum ve "pencereden" sayfayı gizledim üzerine başkabişey kaydetmeyım dıye, nerede yanlıs yapıyorum bilen var mı?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eğer makronuzu tüm dosyalarda çalıştırmayı amaçlıyorsanız, benim önerim makronuzu bir eklenti olarak kaydederek kullanmanızdır.

Excel Vers. ve Dili
2003 - türkçe
sorunu buldum, bilgisayarın adı değişmişti, personal.xls diğer kullanıcının içinden açıldıgı için olmuyormus.. yerını değiştirince düzeldi, eklendi olarak nasıl kaydedebılırım? herhangibir herhangibir sayfada makroyu kaydedıp sonradan eklentıye cevırebılırmıyım, yazmayı bılmıyorum sadece kaydet - dur dan kaydedıp kulanıyorum ben .