araç çubuklarına sayfa kısa yolu

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003
merhaba,
ben yeni bir araç çubuğu oluşturup, bu araç çubuğuna tıkladığımda sayfa2 ye gitmeye yarayan (veya herhangi bir sayfaya) düğmeler eklemek istiyorum.
ama bazı düğmelere tıkladığımda menü ağacı şeklinde açılmasını istiyorum.
yardımcı olursanız sevinirim...

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Araçlar > Özelleştir > Komutlar > Kategoriler penceresinden en alta > Yeni Menu'yü taklayın. > Komutlar penceresinde beliren "Yeni Menu"yü mausun tıklamasıyla tutup Excel menulerinin arasına istenilen yere bırakın.
Aynı işlemi kategoriler penceresinde "Makrolar" için uygulayın. Excel menuleri arasına bıraktığınız İkonu sağ tıklayın.......

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003
sn. seyit tiken
peki bu oluşturduğumuz menüyü sadece bir çalışma kitabı için aktif hale getirebilir miyiz? başka excel sayfaları açıldığında oluşturduğumuz menü çıkmasa. böyle bişey yapılabilir mi?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Muhtemelen olur. Diğer sayfalar için geçerli olsa ne olacak. Sayfadan sayfaya geçiş için değil midir?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Çift yıklama ya da sağ tıklamayla gelen userform ile ilgili sayfalara da geçiş yapılabilir.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003
benim çalışacağım excel dosyası "a" olsun, başka bir excel sayfasına da "b" diyelim. ben "a" ya yeni araç çubuğu eklediğim zaman "b" yi açınca o yine aynı yerde kalıyor. araç çubuklarından pasif hale getirmedikçe kaybolmuyor. "b" yi açıp araç çubuğuna tıkladığım zaman "a" dosyasını açıyor.
anlatabildim mi bilmiyorum.
lütfen yardımcı olun...

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003
daha detaylı ve resimli olarak anlattığım dosyayı gönderiyorum. yardımlarınızı bekliyorum....