Arama kriterleri ve çağırma örneği

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar;

Arama anaformundaki timer kodunu pasif ettim, çok fazla titreme yaptı bende sizler isterseniz açarsınız. Bütün alanlar için arama yapan ve çağıran ayrıca Excel'e gönderen bence iyi bir örnek. Bulunan değerlere çift tıklarsanız ilgili kayda gidersiniz. Bu örnek gitar çalan hukukçu bir arkadaşa aramayla ilgili dediklerimden sonra aklıma geldi..

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Merhabalar;

Arama anaformundaki timer kodunu pasif ettim, çok fazla titreme yaptı bende sizler isterseniz açarsınız. Bütün alanlar için arama yapan ve çağıran ayrıca Excel'e gönderen bence iyi bir örnek. Bulunan değerlere çift tıklarsanız ilgili kayda gidersiniz. Bu örnek gitar çalan hukukçu bir arkadaşa aramayla ilgili dediklerimden sonra aklıma geldi..
Sayın beab05;

Konu gitar çalan hukukçu arkadaşın çok ilgisini çekti... :) Ama bir sorunu var. :) (Konuya girmeden önce, beni tam tarif eden bu tanımlamanız için teşekkür ediyor, yardımlarınız ve örnekleriniz için minnettarlığımı sunuyorum)...

Dediğim gibi konu bana çok yardımı dokunacağından ilgimi çekti ancak, dosyayı indirdikten sonra hiçbir formu ya da nesneyi sağlıklı olarak inceleyemedim. Sürekli "Can't find Object or Library" hatası verdi. Tools menüsünden Reference'a girip (bu yüzden olabilir diye) Microsoft Excel referanslarını seçmeyi denedim ama yine olmadı... Örneğinizi sağlıklı olarak nasıl inceleyebileceğim ve bu hatanın nereden kaynaklandığı konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

Saygılarımla...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Referans hatası olsa gerek, "missing" yazan referans varsa kutucuğunu boşaltın diyeceğim ama bakmışsınızdır sanırım.. Bu uygulama bende sadece "Visual Basic For Applications" ve " Microsoft Access xxx Object Library " referanslarıyla da sağlıklı bir biçimde çalışıyor, tabii Excel butonuna dokunmamak kaydıyla..
Dosya formatında oynama yapıp tekrar yolluyorum..