Arama yaparak ekleme

Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar
Bu ornek form da yapmak istedigim ara butonu ile Form 1 de liste penceresinde tablo 1 deki verileri cekerek mause ile cift tiklayip form 2 de form 1 alt form a eklemesini yapmaya calisiyorum
alt form ust form a Baslik ID ile bafli olacak
Yani arama yaptigim pencerede veri uzerinde cift tikladigimda ana form un ID sini ve arama formundaki a-b-c-d-e alanlarini tablo 2 de ki baslik ID ve a-b-c-d-e alanlarina insert yapmasini saglamaya calisiyorum basaramadim
yardimci olursaniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2003
Bi elimizden tutun

alt formu sorgu ile birlestirdim
ara ile form u actidimda sadece id kismina ara formundaki id alanini insert edemedim
Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
benim belirtmek istedim suzme yaparak form u goruntulemek degil

yeni acilan arama formu ana form a bagli degil sadece oradaki kayitlari kayit uzerinde cift tiklayarak ana form daki veri ekranina insert etmek

Excel Vers. ve Dili
2003
Paket programlarda stok satirina gelindiginde insert tusuna basarak arama / filitreleme yaparak filitre sonucuna gelen degeri cift tiklayarak veya enter tusuna basarak alt form a insert etmekten bahsetmeye calisiyorum

sorgu sonucunu alt form a insert etmek yani
yeni bir pencerede acilan sorguyu (bu sorgunun alt form la iliskisi yoktur) insert etmek

Ornek verecek olursam
Bir fatura ekrani dusunelim
fatura ekranindaki alt form satislar tablosuna yaziyor ama bilgiyide stoklar tablosuyla eslestirerek satis yapiyor.
alt form a eklerken satislar tablosunun satis ana ekran tablosuyla iliskilendirilmesi

Excel Vers. ve Dili
2003
Yardimci olacak bi kimse yokmu allah askina