ard arda sayfa yazdırma

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
iyi günler arkadaşlar
benim yapmak istediğim matbu formlarla ilgili bi şey.
yazdırmak istediğm zaman kaç tane matbu form gerekiyorsa sadece o kadar yazsın

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
sayfa 1 de girilen verileri sayfa 2 ye atmak ve kaçtane evrak yapıyorsa sadece o kadarını yazdırmak istiyorum.
örneğin matbu evrakın herbiri 12 kişilik 13.cü kişi olmazsa 2.sayfa yazdırılmasın

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
:yardim:
sayın moderatör arkadaşlarım
bu konu ile ilgili yardımınızı istiyorum

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
:yardim:
sayın moderatör arkadaşlar
bu konu hakkında yardımınızı bekliyorum

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
ayrıca sürekli kullandığım 11 tane daha matbu form var.bir kısmı ön ve arka sayfalarıda var.ve her bunlardan enaz 200 sayfa yazmak zorunda kalıyorum.heray sonu bana bi işkence gibi geliyor.bu konularda lütfen yardımcı olun.excel konusunda pek fazla bilgim yok.şimdide yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Anladığım kadaryla görüşümü söylüyorum sadece. Bunu bir sayfa haline getirip ve dolan sayfayı printere gönderseniz olmaz mı?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Burada yapılması gereken tek bir matbu evrak kullanamak ve sayfa bir deki verileri evraka 12 şerli olarak aktarıp, her evrak dolduğundada yazdırmaktır. Öncelikle sayfa1 deki hangi bilgiler sayfa2 deki formun hangi hücrelerine aktarılacaktır bir örnek verirseniz daha iyi olacak.

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
ARKADAŞLAR BEN SİZE DOSYANIN TAMAMINI GÖNDERİYORUM
VERİ GİRİŞLERİ GİRİŞ SAYFASINDA YAPILIYOR.SONRA HER SAYFA AYRI AYRI YAZDIRILIYOR.

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
BURADA GİRİŞ SAYFASINA HER SAYFA İÇİN BİR BUTON KONULUP DAHA SONRA KAÇTANE MATBU GEREKİYORSA O KADARININ YAZILMASI OLARAK DÜŞÜNÜLEBİLİNİR.BUNU NASIL YAPACAĞIMI BİLMİYORUM.

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
LEVENTM ÜSTADIM GİRİŞ SAYFASINDA BAŞLIK SATIRINDAKİ BİLGİLERİ GİRİNİZ.HANGİ BİLGİLER HANGİ SAYFAYA GEREKLİ OLDUĞU İLİŞKİLENDİRİLMİŞ
DURUMDA.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn masuk500

Dosyanızda bazı denemeler yaptım, inceleyin.

Sayfa sayıları "GİRİŞ" sayfasının A sütununa girilen isimlere göre belirleniyor.

Excel Vers. ve Dili
microsoft office 2019
SAYIN MEHMETT
TEŞEKKÜRLER BU HALİ İLE SORUNUM ÇÖZÜLDÜ.İŞİM BİR HAYLİ KOLAYLAŞTI.
BUNU BİR ADIM DAHA İLERİ GİDEREK AŞAĞIDA AÇIKLADIĞIM GİBİ GELİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ ACABA?
HER BİR SAYFADA ONLARACA MATBU EVRAK VAR BUNU TEK BİR MATBU EVRAK İLE YAPMAK MÜMKÜN MÜ?YANİ HER SAYFADA TEK BİR MATBU EVRAK ÇİZİLEREK YAPILABİLİRMİ

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Kapsamlı bir VBA kodu yazan çıkmazsa şimdilik o dediğiniz şekilde yazdırmak mümkün gözükmüyor. Ben de işyerimdeki bazı belgelerde size önerdiğim yöntemi kullanıyorum.

Not: Sn masuk500, mesaj metninin tamamının BÜYÜK HARFLERLE yazılması forum kurallarına aykırıdır, lütfen mesajlarınızı küçük harflerle yazmaya dikkat edin. Daha doğrusu Türkçe yazım kurallarına dikkat edin.