ARKA PLAN RENGİNİN AYARI

ARKA PLAN RENGÝNÝN AYARI

ARKA PLAN RENGİNİ NASIL AYARLAYABİLİRİM

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,

Arka plan rengini hücrede, sütunda ve satırda uygulamak mümkün mü? Yoksa sadece tüm sayfaya mı uygulanabiliyor ?

Teşekkürler.

Hiç denememiştim. Biraz uğraştım,hücre,satır, sütun olarak yapamadım.

Sayfaya arka plan deseni ekleme veya deseni kaldırma

Arka plan deseni eklemek ve arka plan desenini silmek istediğiniz sayfayı tıklatın. Tek bir sayfanın seçilmiş olmasına dikkat edin.
Aşağıdakilerden birini yapın:

Sayfaya arka plan deseni ekleme
Biçim menüsünden Sayfa'yı seçin, sonra Arka Plan'ı tıklatın.
Arka plan deseni için kullanılacak grafik dosyasını seçin.
Seçili grafik, sayfayı dolduracak biçimde yinelenir. Veri içeren hücrelere düz renk gölgelendirme uygulayabilirsiniz.

Sayfanın arka plan desenini kaldırma

Biçim menüsünde Sayfa'yı seçip, Arka Planı Sil'i tıklatın.

Arka plan desenleri yazdırılmaz ve Web sayfaları olarak kaydettiğiniz öğelerde veya tek çalışma sayfalarında korunmaz. Ancak, tam bir çalışma sayfasını Web sayfası olarak yayımlarsanız arka plan tutulur.
Alıntı

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın abazya,

Ekteki dosyayı incelerseniz farklı bir arka plan uygulanmış. Bende buna benzer birşey kullanmak istiyorum ama nasıl yapıldığı çözemedim.

Saygılar.

O arka plan rengi değil normal hüçreler seçilerek yapılmış çalışma örneği inceleye bilirsin.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Sayın abazya,

Sizin yaptığınız hücre renklendirme. Fakat benim gönderdiğim örnekteki arka plan renklendirme. Ã?rnekteki A ve B sütununu küçültün arka plan renginin alanı küçülmüyor. Arka plan rengini silerseniz kayboluyor. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Teşekkürler.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn SeSi

Ã?nce arka planda görmek istediğiniz resmi hazırlayın. Daha sonra excelde Biçim > Sayfa > Arka Plan tuşlayın. Hazırladığınız resmi seçin ve Ekle'yi tıklayın. Son olarak eğer klavuz çizgilerini görmek istemiyorsanız. Araçlar > Seçenekler > Görünüm sekmesinde Klavuz çizgileri'ndeki onayı kaldırın.

Hazırladığım basit bir örnek resmi ekte gönderiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Teşekkür ederim.
Marifet arka plan resmindeymiş.