Arka Planda Değişen Verileri Alt Alta Kaydetmek

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 TÜRKÇE
Merhaba,

Aşağıda paylaşmış olduğum dosyada "VERİ GİRİŞİ" sayfasında yapılacak olan fiyat değişimlerinin "DATA" sayfasında satır satır saat ve tarih içerecek şekilde kaydedilmesini istiyorum ancak ilgili makroyu tam istediğim şekilde yazamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

https://dosya.co/ah5kr7jzczii/ÖRNEK.xlsm.html

bmutlu966

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
VERİ GİRİŞİ sayfa ismini Veri Girisi olarak değiştirin (Ben türkçe karakter kullanamadığım için değiştirdim.
Aşağıdaki kodu Veri Girisi sayfasinin kod bölümüne yapıştırın.

Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim t
If Not Intersect(Target, Range("B2:B65000")) Is Nothing Then
   t=Target.row 
If Target <> "" Then
        Sheets("DATA").Range("C" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Target
        Sheets("DATA").Range("B" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Sheets("Veri Girisi").Cells(t, "A")
        Sheets("DATA").Range("A" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Now
End If
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 TÜRKÇE
Merhaba,

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Diğer kısımlarda sorun yok ancak aşağıda göndermiş olduğum satır için hata veriyor

Sheets("DATA").Range("B" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Sheets("Veri Girisi").Cells(t, "A")

VERİ GİRİŞİ sayfa ismini Veri Girisi olarak değiştirin (Ben türkçe karakter kullanamadığım için değiştirdim.
Aşağıdaki kodu Veri Girisi sayfasinin kod bölümüne yapıştırın.

Kod:
Dim t
   t=Target.row
If Target <> "" Then
        Sheets("DATA").Range("C" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Target
        Sheets("DATA").Range("A" & Sheets("DATA").[A65536].End(3).Row + 1) = Now
End If
End If
End Sub

bmutlu966

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 İngilizce 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2025
Sayfanın ismini (VERİ GİRİŞİ) Veri Girisi olarak degistirdiniz mi?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 TÜRKÇE
Evet o değişikliği yaptım. Sanırım t değişkeni ile ilgili bir sorun var. Cells("A1") yazdığımda A1 hücresinde yazanı getiriyor.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2016 TÜRKÇE
Emeğinize sağlık. Şimdi olmuş çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2022
Merhaba üstatlar Dashboard adlı excel sayfası M2 sütunundaki günlük değişen değeri Grafik adlı sayfanın A2 sütununa tarih saat olarak yazmasını değer olarak da yan tarafına yazmasını istiyorum yukarıdaki arkadaş için yazdığınız makro yu değiştirerek yapsam da sonuç alamadım

Private Sub CommandButton1_Click()

End Sub

Dim t
t = Target.Row
If Target <> "" Then
Sheets("Grafik").Range("C" & Sheets("Grafik").[A65536].End(3).Row + 1) = Target
Sheets("Grafik").Range("B" & Sheets("Grafik").[A65536].End(3).Row + 1) = Sheets("Dashboard").Cells(t, "A")
Sheets("Grafik").Range("A" & Sheets("Grafik").[A65536].End(3).Row + 1) = Now
End If
End If
End Sub