Arkadaşlar Bir Yardım Lütfen!

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Merhaba arkadaşlar şirketin arşiv bölümünde çalışıyorum ve yaklaşık olarak günde 200 300 evrak kaydım var kayıtlarımı excel üzerinden yapıyorum ve evrak ararken sürekli sorun yaşıyorum, sizden ricam yaptığım kayıtları "kaydet" yaptığımda başka bir sayfaya numara sırasına göre nasıl arşivleyebilirim.

Şöyle örnek vereyim; excelde 1.sayfada (GELEN EVRAK İÇİN ) Evrakın tarihi, Evrakı çıkaran makam, Evrakın Numarası, Evrakı telim alan gibi bilgilerinin olduğu 10 numaralık bir excel tablosu oluşturdum, 10 tane evrak kaydı yaptıktan sonra bunların çıktısını alıyorum ve siliyorum, sildikten sonra 11. numaradan itibaren 20. numaraya kadar yine 10 evrak daha kaydediyorum, bu şekilde devam ediyor. işte bu evrakları silmeden önce başka bir sayfada arşivlemek istiyorum, aslında kolay bir işlem ama makro bilmediğim için yapamıyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
3.7.2018
Öncelikle kaydetmek istediğiniz evrakta ne tür kriter yazıyorsunuz. Örneğin.(GELEN EVRAK İÇİN ) Evrakın tarihi, Evrakı çıkaran makam, Evrakın Numarası, Evrakı telim alan,Evrakın konusu varsa gizlilik derecesi, saklanacağı Klasör vs. Bunlardan hangilerini kullanmayı düşünüyorsunuz. Yada evrakı ararken arşivinizden Google örneğine benzer bir arama mı yapacak bunlar hakkında bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışayım. Yoksa sadece kaydet ne kaydedecek nasıl ve ne arayacak konu adıylamı yoksa teslim alan kişi olarak mı bu baya teferruatlı ve planlı yapılması gereken bir konu.
Saygılarımla ( Çalıştığın kurum veya şirketi bilsek biraz daha faydalı olunabilir.)