arkadaşlar bu program başıma bela oldu

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
arkadaşlar ekte göndermiş olduğum müşteri takip ve borç takip programıdır. Ama şöle bi alışılmadık durum var. ben hep sadece bilgisayarda kullanılan ve kolaylık başardığım programlar yaptım. ama bu sefer adam çıktı almak istiyo. adam bu programı yem satışlarını veresiyeleri falan takip etmek için kullanıcak. mesela ödeme tarihi xx.xx.xxxx olan müşteriler. ölçütü girdiğinde sadece ödeme tarihi xx.xx.xxxx olanlar listelencek eğer isterse çıktı alcak. ama asıl sorunum. formda hesaplattırdığım değeri tabloda göremememdir. bunun yöntemini benimle paylaşırsanız sevinirim. saygılar.....

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
sn gkmer teşekkür ederim ama ben derdimi anlatamadım heralde. ben rapor olarak deil sorgu olarak listelemek istiyorum. bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

senin programım listeliyor zaten ben çıktı almak istiyorum dediğn için düzenledim

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
hayır listeliyorda sorunum formda hesaplanan değeri sorguda göremiyorum. o yüzden bitane boş alan ekledim ve hesaplanan değeri kullanıcının el ile girdiği zaman çalışıyor ben otomatik olarak yapmasını istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

eğer formda hesaplatıyorsan problem yok

zaten tabloya toplam diye bir alan eklemişsin

toplam.value=a.value+b.value

sorguda da bunu yapabilirsin belirli kriterlere uyan yada uymayan ları toplatabilsin yada bunu yada sorguyu şol olarak koda yazarsın böyle bir program yapan bunu yapabilir

dene eğer yapamazsan şol kodlarını veririm

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

TRANSFORM Count(borç2.[alcaklı adı]) AS [Sayalcaklı adı]
SELECT Sum(borç2.alınan) AS Toplaalınan, Sum(borç2.ödenen) AS Toplaödenen, Sum(borç2.[alınan]-[ödenen]) AS Deyim1, borç2.tarih
FROM borç2
GROUP BY borç2.tarih
PIVOT borç2.tarih;

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

ben burda alınan ve ödenen çıkardım sonucu gösterdim sen değiştirebilirsin

yada bunu kod içine yazıp sonucu istediğin alana yazdırabilirsin

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
herkese çok teşekkürler. ben hiç kod kullanmamamıştım şimdi deniycem inşallah beceririrm.

Excel Vers. ve Dili
2003
bu kod değil sorgu direk bir tasarım sorgu yap ve şol kısmına geç bunu yapıştır

Excel Vers. ve Dili
access,visualbasic
teşekkür ederim gulsum çok işime yaradı.

Excel Vers. ve Dili
2010
Sn. Memcos, tarihe göre rapor alma sorununu hallettin mi?