Soru Artarak ilerleyen saat aralığı

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Merhabalar,
Bir konuda desteğinize ihtiyacım var. Bir tablomuz var ve tabloda detaylı şekilde tarih ve saatin bulunduğu bir sütunumuz var. Bu sütunun başlangıç ve bitiş saati belli. Yapmak istediğim şey; başlangıç saatini en baştaki hücreye, bitiş saatini en sondaki hücreye yazdıktan sonra; aradaki hücrelerin rastgele aralıklarla ve sıralı şekilde doldurulması. Yani ilk satırdan son satıra kadar zaman aralığı artan biçimde sıralı olarak ilerlemesi gerekiyor. Ve bu hücrelerin formatı saat değil de metin olmak durumunda.
Birde tarih sütununun yazım formatı 15.08.2021 01:30:00 şeklinde olmak durumunda. Bu işlemin altından kalkamadım. Sizlerden yardım rica ediyorum. Aşağıya 10 satırlık bir örnek tablo ekliyorum. Fakat satır sayısı 10 olmayacak her oluşturduğum dosyada farklı ve çok daha fazla olacak.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Verilerin D2: D10 aralığında olduğunu düşünerek; D3 hücresine yazıp D9 hücresine kadar kopyalayın. Veri aralığına göre formülde kullanılan aralıkları değiştirirsiniz.
Kod:
=METNEÇEVİR(YUVARLA(($D$10-$D$2)/SATIRSAY($D$3:$D$9);5)+D2;"gg.aa.yyyy ss:dd:nn")

ÖmerFaruk

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-64
@Ömer bey, hakkınızı helal edin.
Soru sahibi Rastgele aralıkla ve sıralı olsun istemiş.
Gözden kaçırmayın diye yazdım.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Sayın @ÖmerFaruk, estağfurullah.

S_SAYI_ÜRET() ilavesi yaptım. Detaylı deneme yapmadım.
Kod:
=METNEÇEVİR(YUVARLA(($D$10-$D$2)/SATIRSAY($D$3:$D$9);SATIRSAY($D$3:D3)+2-S_SAYI_ÜRET())+D2;"gg.aa.yyyy ss:dd:nn")