AS/400 ve EXCEL

IBM AS400 sistemi ile EXCEL arasında data transferi hakkında bilgisi/tecrübesi olan varmı?

Adres için teşekkür ederim, buna benzer programlara nette rastladım ama ben daha çok nereden başlanır nasıl yapılır onu merak ediyorum. Forum camiasında varmıdır bu olayı tecrübe eden acaba?

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Selam,
yine Symtrax firmasının daha önceden çıkarmış olduğu yazılımı hala işyerinde kullanıyoruz.
Adı : XL400
Bu program ile AS400 veritabanlarından direkt veri sorgulayabiliyorsunuz.
Programın güzel özellikleri.
- Query oluşturmak için çeşitli pencereler var bunlara gerekli verileri girince program bunlardan gerekli SQL kodunu kendisi oluşturuyor.
- SQL sorgusu hazırlarken direkt Excel hücrelerini referans olarak alabiliyorsunuz. Böylece sorgu için gerekli parametreleri Excel üzerinden girebiliyorsunuz.
- Çok kolay arayüzü ile kısa sürede öğreniliyor.

Ancak sanırım artık bu XL400 ün yerini yukarıda linkini verdiğim yazılım almış. Muhakkak ki geliştirilmiş bir versiyondur.

Programın nasıl kurulduğu gibi teknik konular hakkında bilgim yok. ben sadece kullanıcı tarafını biliyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Þirkette as400'den excel ortamına data transferini bizde denedik..ancak nerden kaynaklandığını anlayamadığımız bir problem ile karşılaştık.. as400 databasi ne büyüklükte olursa olsun son 200 kaydı okumuyor excel..
O sebeble as400 den text dosyasına ve text dosyasından excele data transferinde devam ediyoruz.