AS400 dan download edilen bilgiler

merhaba arkadaslar,

As400 dan bir query yardimiyla firmaya gelen siparisleri excel doayasina indiriyoruz.

gelen siparisler,siparis numarasi renk kodu urun kodu gibi aciklamalarla geliyor fakat aciklama adli bir sutunda ki bazen onemli bize cok lazim olan 3-4 aciklama geliyor ve ayni urunun 3-4 satirda gorunmesine sebeb oluyor bunlari manual olarak silip gerekli calismayi yapmak zorunda kaliyorum her seferinde...
her yeni "refresh"de de yeniden karsima cikiyor yeniden silmek zorunda kaliyorum.
sorum su:acaba bu ayni siparis numarasiyla gelen bu urunleri bir satirda ve tum aciklamalari degisik hucrelerde gormem mumkun mu?

ornek ekteki gibidir
herkese simdiden tesekkur ederim.

murat

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
ayrı açıklama

Sayın muratca

En sola yeni bir sütun ekleyin (Aynı)

A2 ; G2-N2 Hücrelerine Formülleri girerek aşağı doğru kopyalayınız.

Ã?nce A sütununu seçip, Kopyala - Ã?zel yapıştır - Değerleri ile Formülleri siliniz. Aynı uygulamayı G - N Sütunlarına uygulayın.

Veri -Süz - Otomatik Süz uygulayınız. A1 hücresindeki aynı'nın yanındaki açılır listeden x'i seçiniz. Düzen- Satır sil ile bu satırları siliniz.

Otomatik Süzü kaldırın. Ã?nce Yorumun bulunduğu F sütununu sonrada Aynının bulunduğu A sütununu siliniz.

Sheet2'de ise Bir makro var (1000 satırlık) Verilerinizi A1'den başlayarak giriniz (kopyalayınız). Araç çubuğundaki gülen yüze basarak bu makroyu çalıştırınız.

sayin levtepe gonderdiginiz dosyayi inceleyecegim vakit ayirdiginiz icin tesekkur ederim.
cok iyi bir excel kullanicisi olmadigim icin ilk etapta birden anlayamadim olayi:)
degerli zamaninizi sorumu yanlis sorarak harcamamak icin yenilemek ve emin olmak istiyorum sizin bana gonderdiginiz dosyayi incelerken....

bu makro sayesinde as400 dan download edilen ve sadece yorum sutunundaki hucrede degisik bilgiler olmasi dolayisiyla defalarca tekrarlanan bilgiler silinecek ve sadece 1 satirda gorulecek mi?
ve ben refresh yaparak query i tekrar calistirdigimda hazirladiginiz makroyu da calistararak bilgileri istedigim sirada gormem mumkun olacak degilmi?
dogru yoldayiz degil mi?:)

murat

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
Sayın muratca

Verilerinizi Ayrı_açıklama.xls dosyasına (isterseniz yeni bir sayfaya) A1 Hücresinden başlayarak kopyalayın (veya girin) ve makroyu gülen yüzden çalıştırırsanız sorununuz çözülecektir. Makro çalışmazsa Araçlar - Makro -Makrolar'dan ayrı_açıklama 'yı çalıştır'ı kullanabilirsiniz. Eğer başka bir dosyada kullanmak isterseniz, makro kodlarını o dosyaya kopyalamanız gerekir.