Aşağı açılan liste oluşturma

Excel Vers. ve Dili
2007-türkçe
Merhaba arkadaşlar.

acil yardım beklemekteyim şimdiden teşekkür ederim.hazırlamakta olduğum bir çalışma var.Yapmak istediğim ise şu.Pdf dosyasında aşağı açılır bir liste istiyorum + işaretine bastığımda yada ilgili yere tıklandığında içerikler aşağıya doğru açılacak.ama ayrı sayfada açılmayacak.bunu wordde veya excelde yapabilir miyim. yaparasam pdf e aktardığımda aynı şekilde çalışır mı. ekteki resimde yapmak istediğimi görebilirsiniz.ilk resimde + ya tıklıyosunuz 2. resimdeki gibi alta açılıyor bilgilerim.

Ekli dosyalar

• 10.2 KB Görüntüleme: 39
  • 14.9 KB Görüntüleme: 13
Excel Vers. ve Dili
2010
Eklemiş olduğunuz resimler çok küçük. Herhangi birşey gözükmüyor.

Excel Vers. ve Dili
2003-2010 Ingilizce
Merhaba

Ekli dosyayı inceleyiniz.

Anlaşılmayan bir durum olduğunda mesaj ile sorabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007-türkçe
"ronin" ekteki dosyayı inceledim ama istediğim o tarz bişey değil.tekrar yeni görüntü ekliyorum.inceleyebilirsiniz

Ekli dosyalar

• 14.8 KB Görüntüleme: 24
  • 22.3 KB Görüntüleme: 9
Excel Vers. ve Dili
2003-2010 Ingilizce
tekrar merhaba

Gönderdiğim dosyanın tarih hücrelerine tıklarsanız oradaki tarihlerin el ile girilemediğini yanında bir ok çıktığını ve bu oka tıklayınca aşağıra doğru tarihlerin geleceğini ve bunlardan birisini seçerek işleme devam edebileceğinizi göreceksiniz.

İkgili yerleri ve değerleri değiştirmeniz açısından bu işlemin hangi menüden yapıldığını ve verilerin nerede olduğunu göstermeye çalıştım.

Bunun istediğiniz şey olduğunu düşünüyorum.

Değil ise daha detaylı birşeyler göndermeniz gerekiyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003-2010 Ingilizce
merhaba

Aydıın listesini Merkez listesini kullanarak değiştirdim. Kullandığım versiyon Excel 2010 olduğu için dosyada sorun yaşayabilirsiniz. fakat bunun dışında yapabileceğim pek de fazla birşey yok, kusura bakmayın.

Aydın listesinde A kolonda herhangi bir hücreye gelince kenarda çıkan ok a basarsanız Merkez listesindeki ürünleri içeren bir liste gelecek ve bu listeden herhangi bir ürünü seçtiğinizde ürün adı B kolonuna otomatik olarak gelecektir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Teşekkürler,

bana yetecek miktarda yardımcı oldunuz teşekkür ederim.