Ascİ Kodlu Hata

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28.03.2023
Mıcro muhasebe programından asci koduı olarak ındırıp bunu kaydettıkten sonra excel de dosya ac mıcro.prn (asci kodlu dosya) bunu açtıktan sonra gerekli ayarlamaları yapıyorum herşey istenilen şekilde yalnız; bazı rakamları tarihe dönüştürüyor bunuda özelliklerden değiştirip tarih formatından rakama dönüştürüyorum. işte asıl sorun şurda dönüştürülen rakamla kaynakla alınan kaynak rakam arasında fark var. örnek 12,68 ise bu alakasız bır rakam 45,15 şeklinde.
bu konuda yardımcı olursanız çok sevınırım. şimdiden tesekkur ederım

Excel Vers. ve Dili
28.03.2023
ASci kodlu hata

örnek ektedir.

Sayın umitcngz

Anladığım kadarıyla sorununun ondalık basamakları yazarken nokta kullanmanızdan kaynaklanıyor. Bilgisayarınız ayarlarından ondalık işaretinize bakınız. Muhtemelen virgüldür. Aynı sayıyı virgülle yazdığınızda daha sonra hücreleri biçimlendirden sayıya çevirdiğinizde yine yazdığınız sayıya ulaşıyorsunuz...

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
Hata Nerede; Hata binlik ve ondalık ayıraçlarda

Csagdan Arkadaşın dediği gibi yapılan hata virgül ve nokta kullanımı

Sizde benim gibi mikro dos yazılımını kullanıyorsunuz gördüğüm kadarıyla dışarıdan veri alırken yaptığınız hata şu;

Metin alma sihirbazının 3/3 bölümüne geldiğinizde gelişmiş butonuna basın buradaki ondalık ayıracını (nokta) binlik ayıracınıda virgül seçin mikro programları dos ortamında ondalık kısım için nokta binlik ayıraçları içinde virgül kullandığından kaynaklanan bir sorun.

Sonuç olarak çözüp çözmediğinizi yazarsanız elimden geleni yapmaya çalışırım.

Excel Vers. ve Dili
28.03.2023
teşekkür ederim vermiş olduğunuz cevaplardan ötürü, bahsetmiş olduğunuz yöntemleri deneyerek sorunu giderebilidm. kolay gelsin