Autocad ve Excel

Selam arkadaslar,
excelde olan bir tabloyu autocad`e atarken hic bir problem yok ( autocad de yapilmis gibi paste special yapabiliyorum ). ancak autocad`de cizilmis bir tabloyu excele aktaramiyorum. Bunun icin yontem olarak autocad `deki dosyayi once coreldraw`da acip jpg seklinde export ediyorum ve abbyy finereaderdan okutup excelde kullanabiliyorum.
Bunun disinda autocad ile excel arasinda bir macro yazilabilir miyim. Excel macrosu ile bunu yapma imkani var mi ?
yardimlarinizi bekliyorum.
Hakan.

birol_mumcu' Alıntı:
merhaba; :hey:
sitemize hoş geldiniz
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=3645

linki inceleyiniz
fikir verebilir
Sayin Birol Mumcu
Gosterdiginiz linke baktim fakat benim istedigim cozum yok. Excelden autocade zaten sorunsuz copy yapabiliyorum. Benim istedigim autocad den excele tablo seklinde kullanabilecegim bir yontem var mi ? tabi benim benim uyguladigim uzun yoldan baska. Bu konuda yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
benim cad bilgim çok fazla değil ama bizim firmadaki cad ustalarından (sizden iyi olmasın) sordum
.jpeg olarak alabilirsiniz dediler :?
http://www.civl.port.ac.uk/rcc2000/
bu linki de daha önce syn hüseyin vermişti
onada bir bakın isterseniz

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
excel ve autocad arasında koordinat almak ve koordinat çizmek için kullandığım bir dosya var.
ayrıca exceltoautocad adlı bir xla eklenti dosyası mevcut.tablo göndermek için kullanılıyor.
istediğin işlem için ise LISP kullanmak gerekli.
kullandığım dosyalar ekte umarım işine yarar.Çözümlendiğinde bilgi verirsen sevinirim.
iyi çalışmalar.

Benim sorunum exceldeki koordinatları nokta olarak autocad nasıl aktarırım.
yukarıdaki linkleri inceledim fakat çözemedim.yardımlarınızı bekliyorum :?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Günaydın.
sn 53rize.
yukarıdaki coordinat al ver dosyasını indirin ve açın.
A sutununa sağa değerleri,B sutununa yukarı değerleri girin veya başka dosyada varsa kopyalayın.
coordinat sayfasının üzerine sağ klik yapın ve kod görüntüleye tıklayın.
Visual Basic editorden Tools/ references bölümüne gelip. AutoCAD 2000 type Library işaretleyin.(Autucad kuruludur sanırım)
autocad boş sayfa olarak açın excele dönüp coordinat çiz butonuna basın.

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
autocadde bir dosyam var ve o dosyadan 200 civarinda noktalarin koordinatlarina ihtiyacim var. sunu yapmak istiyorum ( umarim bana yardimci olabilirsiniz): userform olusturup üzerinde üc label (label1.caption=koordinat X ; label2.caption=koordinat y ; label3.caption=koordinat Z) , üc textbox ve de commanbutton.

makroyu calistirip acad de tikladigim noktanin x koordinatini textbox1.value; y koordinatini textbox2.value; z koordinatini textbox3.value olarak görmek istiyorum. commandbuttonun görevi ise tikladigimda textbox1i acik olan excel sayfasinin a sütununa, textbox2 yi b sütununa ve de textbox3ü c sütununa aktaracak.

tesekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003
Almanca
link acilmiyor

sayin 53rize,
benim icin harcadiginiz emeginiz icin cok tesekkur ederim ama yazmis oldugunuz linki bir türlü acamadim. once verdiginiz linki IE kopyalayip yapistirdim acilmadi sonra www.arkitera.com a girmeyi denedim girebildim orda forum linkine tikladigimda yine birsey acilmadi.
tesekur ediyorum.

başlığı yeni gördüm, excelden gönderilen bilgilerle .dwg dosyası oluşturup çizim yapmaya örnek olacak bir çalışma yapmıştım
düzeltme autocad 2002 yüklü olması gerekiyor.