autofilter

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
herkese kolay gelsin..örnek olarak gönderdiğim dosyada combo box1 ,2 deki verilere göre hücreleri süzmek ; süzdüğüm hücrelerin sonucu ortaya çıkan a:a daki isimleri yeni bir çalışma sayfasına kopyalamak istiyorum..takıldığım konuda yardımcı olursanız sevinirim saygılar/yusuf

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Userform'da yazmaya çalıştığınız kodu tam anlamadığım için ben eski bir çalışmamı örnek olur belki diye gönderiyorum. GÇB hikayesi düğmesi sayfadaki listede üstünde bulunduğunuz satırdaki GÇB No'suna göre süzme yapıp bir başka sayfaya kopyalıyor.

Dosyayı bir arkadaş için yapmıştım, tüm özellikleri çalışmaz şu an,diğer sayfa ve modülleri sildim sığsın diye.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
danersin ilgine çok teşekkür ederim..antlaya havalimanında çalışıyorum..göndermiş oldugum ek aylık calışma programımızın bir kısmı..benim istediğim vardiyaya geldiğimde aylık çalışma programını açarak birlikte aynı vardıyada çalıştıgım kişileri ayrı bir kitaba kopyalamak..:) örnegin ayın altısında S1 vardiyasında çalışıyorsam combobox1 den ayın 6sını combobox2 den "S1" vardiyasını seçerek isimleri süzmek ve baska bir kitaba kopyalamak..
saygılarımla
yusuf

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Demek Antalya havaalanaı :eek: çarşamba günü havaalanındaydım, hem hüzünlü bir gündü hemde cafeniz çok kazık. :D

Sorunuza gelince, eğer bu soruyu datafilter kullanarak çözmek istiyorsanız hataya yol açmamak için listenizde boş satırlar kullanmamalısınız. Çünkü currentregion özelliğinden faydalanmak gerekiyor filtre edilmiş bir listeden bir bölümü kopyalarken. Ekteki örneği inceleyin.

Yada data filterdan tamamen vazgeçip döngüler ile tek tek taşıtmanız gerekir satırları. liste 300-500 satır ise aradaki zaman farkını anlamazsınız bile.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Yada data filterdan tamamen vazgeçip döngüler ile tek tek taşıtmanız gerekir satırları. liste 300-500 satır ise aradaki zaman farkını anlamazsınız bile.
sanırım bu işten vazgeçmeliyim..döngülere ihtiyaç duyulacak bu durumda..
antalyaya havalimanında size ucuz çay ısmarlıyabilirim :) yardımınız için çook saolun

saygılar
yusuf