Ay içindeki cuma günlerini hangi fonksiyonla sayarım?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba arkadaşlar. Excele yeni merak sardım sürekli soru soruyorum inşallah bıkmamışsınızsır :) Keşke daha erken merak sarsaydım programla yaptığın herşeyi excelle yapabiliyorsun galiba. Soruma geçim artık.

Ben başlıktanda anlaşıldığı gibi 1 ayda kaçtane cuma günü var bunları otomatik saymak istiyorum. Bir sütuna o ayın günlerini sıralayacağım 01.07.2014, 02.07.2014,... gibi bunları sayıp cuma günlerinin sayısını verecek. Şimdiden teşekkürler ilgilenen arkadaşlara.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Teşekkürler bzace verdiğin konudaki TOPLA.ÇARPIM lı formül işimi gördü.

Merhabalar,

Tarih Saat konusunu inceleyin.
Vedat bey sizin verdiğiniz likide inceledim orada da çok fdaydalı bilgiler vardı. O sayfadaki dizi formülü benim 2007 excelde işe yaramadı formülü yazdım CTRL+SHIFT+ENTER yapınca hücrede olduğu gibi formül görünüyor.

İkinizede teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010-Türkçe
[/QUOTE] Vedat bey sizin verdiğiniz likide inceledim orada da çok fdaydalı bilgiler vardı. O sayfadaki dizi formülü benim 2007 excelde işe yaramadı formülü yazdım CTRL+SHIFT+ENTER yapınca hücrede olduğu gibi formül görünüyor.
İkinizede teşekkür ederim.[/QUOTE]

Formülün Başına = işaretini koymamış olabilirsiniz. Bazen benimde başıma geliyor.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Vedat bey sizin verdiğiniz likide inceledim orada da çok fdaydalı bilgiler vardı. O sayfadaki dizi formülü benim 2007 excelde işe yaramadı formülü yazdım CTRL+SHIFT+ENTER yapınca hücrede olduğu gibi formül görünüyor.
İkinizede teşekkür ederim.[/QUOTE]

Formülün Başına = işaretini koymamış olabilirsiniz. Bazen benimde başıma geliyor.[/QUOTE]

Merhaba;
= koydum sonra başka formüller denedim hiç biri çalışmadı exceli kapatıp açtım düzelmedi. Bilgisayarı yeniden başlattım sonra düzeldi. Sistemde bir sıkıntı varmış.