ay ve yıl girilebilsin

Merhaba arkadaşlar,
Accesste tabloda herhangi bir alanı Tarih/Saat alan türüne göre tanımladıktan sonra bu alana sadece ay ve yıl değerleri girebilirmiyiz örneğin 12/10/2007 yerine 10/2007 girebilirmiyiz,yani günü girmesemde olurmu?
Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
Ya, öyle karışık bir soru sormuşsun ki?

Sorularınızı neden daha açık sormuyorsunuz?
Sizin ne düşünerek bu soruyu sorduğunuzu nereden bilelim? Eğer şöyleyse şöyle yap, yok şöyleyse şöyle yap türünden sorulardan kaçının.

Bu soruya verilecek bir çok alternatif ve gereksiz cevap var. Neden gereksiz, çünkü sadece içinden biri işinize yarayacak diğerleri çöp olacak, zayi olan zaman olacak.

tarih/saat türünden alan, tabloda mutlaka formatı neyse o durumda durur. orası eksik burası eksik olmaz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın arvas,

Aşağı yukarı her cevabımda tekrarlıyorum. Access de tablolara direkt olarak bakmaya gerek yok. Zaten istediğiniz şekilde eğer tablo alanı tarih ise o zaman zaten en altta bu bir sayı olarak saklanıyor. Görüntüsü ise sisteminizin ayarlarıyla ilgili. Yani aynı uygulamayı Amerika da açarsanız başka şekilde görünür. Onun için tabloda tarih olarak saklansın, siz onu sorguda veya formda veya raporda kullanırken istediğiniz şekilde formatlayıp görebilirsiniz. onun için tablo üstünde herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.

İyi çalışmalar:)

sağolun

Sayın yeni54 ve modalı söylediğiniz şeyleri anladım, mantığını kavradım.
Teşekkür ederim..