Ayarlanan Tarih ve sayı formatı değişiyor

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Arkadaşlar Windows xp de denetim masası-Bölge ve dil seçeneklerinden kendi isteğime göre ayarladığım tarih ve sayı formatı sık sık değişiyor. Örneğin tarih ayıracını . olarak ayarlıyorum(01.01.2008), bir iki gün sonra / şekline(01/01/2008) dönüşüyor. Otomatik güncelleme mi yapıyor. Tarih ve sayı biçimini sabitlemenin yolu yok mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Merhaba

Aydıno;311228' Alıntı:
Arkadaşlar Windows xp de denetim masası-Bölge ve dil seçeneklerinden kendi isteğime göre ayarladığım tarih ve sayı formatı sık sık değişiyor. Örneğin tarih ayıracını . olarak ayarlıyorum(01.01.2008), bir iki gün sonra / şekline(01/01/2008) dönüşüyor. Otomatik güncelleme mi yapıyor. Tarih ve sayı biçimini sabitlemenin yolu yok mu? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
anladığım kadarıyla siz tarih formatınızın 01.01.2008 (noktalı ayıraç) ile saklanmasını istiyorsunuz, bunun için ilk önce Denetim masası/bölge ve dil seçenekleri/Bölgesel seçeneklerindeki ayarlarınızın "Türkçe" ve "Türkiye" olarak işaretlendiğinden emin olun, bu şekilde seçilmiş olsa bile, farklı bir ülke seçin "Uygula" butonuna tıklayın ardından tekrar "Türkçe'yi" seçip tekrar "Uygula" butonuna tıklayın, bu işlemleri yaptığınız takdirde probleminizin çözüleceğini umuyorum, aksi takdirde farklı yöntem veya yöntemlerle yardımcı olmaya çalışalım, iyi çalışmalar dilerim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Sayın brain, dediğinizi yaptım. Tekrar eskiye döner mi, bunu zaman gösterecek. teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.