aylık mahsuplaşma

Arkadaşlar kolay gelsin;
benim size sormak istediğim excel de matrah oluşturulup oluşturulamayacağı :
Bunu şöyle açıklayayım.
Devlet memurlarında yapılan 375 khk sabit ödemede devlet brütten nete değil netten brüte hesaplatıyor. yani 15 ele geçecek buna göre süregelen gelir vergisine göre gelir vergisini ve damga vergisini kesin ödeyin diyor.ama brütü vermiyon sen hesaplıyorsun. bu şekilde bir makro veya formül yazılabilirmi. bu konu bütün mutemetlerin baş belaşsı şimdiden tüm arkadaşlara yardımları için teşekkürler.

excel41

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
örnek dosya ve biraz daha açıklayıcı olumusunuz...anlaşılmadı

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Sayın excel41'in de belirttiği gibi anlatımınızdan tam olarak konu anlaşılmıyor maalesef. Bu bahsettiğiniz sabit ödeme nedir? Hangi kriterlere göre ödenir? Neden netten brüte hesaplanır? Normalde bu hesaplamayı nasıl yapıyorsunuz?

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Diğer başlıkta verdiğim dosya işinizi görüyor mu?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
tşkler evet diğer başlıktaki dosya yı inceledim. Daha Detaylı şekilde olması da yani bakanlığı açıklamasındaki gibi olması daha güzel olurdur. Yinede Teşekkürler ederim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Arkadaş sadece netten brüte hesaplamayı sorduğundan ona göre cevap hazırladım doğal olarak.
Siz başka bir çözüm istiyorsanız sorunuzu örneklendirerek tekrar sorun ve nasıl bir çözüm istediğinizi belirtin, inceleyelim.

16 yıllık memur, mutemet ve tahakkuk memuru olarak bakanlığın açıklamaları bana fazla bir şey ifade etmedi maalesef. İşin içinde olmayınca "sabit ödeme", "ek ödeme", "döner", "diğer kurum" gibi sizin bakanlığınıza özgü kavramlar benim için şu aşamada anlamsız.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
İlgi Alakanıza teşekkürler ederim. Sağollun