Aylık Otomatik Güncelleme

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Arkadaşlar merhaba..

Her ay hazırladığım bir raporu önce Excel de ardından PP de düzenliyor ve şirket içerisinde ilgili yerlere atıyorum. Her ay bu güncellemeyi yapan biri olarak şunu sormak isterim.

Hazırladığım 25 sayfalık sunumda 25 adet grafik var. Benim gireceğim datalar otomatik olarak güncellenebilir mi. Mesela Nisandayız ve Nisan sütunu oluşturduğumda grafiğin de bu sütüna bağlı olarak kendisini oluşturma ihtimali var mıdır. Hatta bir adım ilerisini de sorayım. Datalar mukayese yapılabilmesi için 13 aylık tarih aralığını barındırıyor. Ben nisan sütununu eklediğimde excel, Nisan 2013 yılını ekledim arkadan da Mart 2012 yılını çıkararak tarih aralığını yine 13 aya düşürdüm, diyebilir mi.

Anlatabildiğimi umuyor bu konuda farklı bir çözümü bulamadığımı itiraf ederek sorumu bilgilerinize sunuyorum.

Teşekkürler şimdiden.

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
Örnek dosya?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Selamlar..

Biraz geç de olsa bir örnek paylaşmak istedim..Bu grafik Nisan12-Nisan13 aralığını kapsıyor..Haziran ayında Mayıs ayını buraya eklemek istersem sadece şu olabilir mi acaba..

Mayıs datasını ben girerim..Grafik Mayıs12-Mayıs13 aralığını seçerek otomatik update eder..

Yardımcı olabilir misiniz..

Bu arada dynamic konusunda olma ihtimali tabii ki mevcut..Ancak cahillik işte..Maalesef bilgim olamadı bu detaylar ile..

Teşekkürler..

Ekli dosyalar