Soru Aylık puantaj

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-07-2024
Merhaba dostlar,
Ekte bulunan kitapta personellerin maaş tablosu bulunmaktadır,
Aysonu ne kadar Hakediş yapmış onu hesaplamam gerekiyor
G=Geldi
T=Hafta sonu tatili
X=Gelmedi
Bu yazdığım harfler karşılığında en sondaki hücreye aylık maaşını yansıtmak istiyorum, T olanlar maaşa dahil olacaktır X olunca maaştan düşecektir, ve ay 30 çeksede 31 çeksede onu standart 30 olarak ayarlamak gerekir şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2021 / TÜRKÇE
17-08-2024
Merhaba dostlar,
Ekte bulunan kitapta personellerin maaş tablosu bulunmaktadır,
Aysonu ne kadar Hakediş yapmış onu hesaplamam gerekiyor
G=Geldi
T=Hafta sonu tatili
X=Gelmedi
Bu yazdığım harfler karşılığında en sondaki hücreye aylık maaşını yansıtmak istiyorum, T olanlar maaşa dahil olacaktır X olunca maaştan düşecektir, ve ay 30 çeksede 31 çeksede onu standart 30 olarak ayarlamak gerekir şimdiden teşekkür ederim
Merhaba, eğer ay 31 çekiyor ve personelin gelmediği gün varsa, gelmediği günü 31 den çıkararak,
ay 31 çekiyor ve personel gelmediği gün yoksa maaşını 30 üzerinden hesaplayarak yaptım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office prof plus 2016
17-07-2024
Merhaba, eğer ay 31 çekiyor ve personelin gelmediği gün varsa, gelmediği günü 31 den çıkararak,
ay 31 çekiyor ve personel gelmediği gün yoksa maaşını 30 üzerinden hesaplayarak yaptım.
Üstad eline sağlık teşekkür ederim lakin ay sonu başlayıp 1 hafta çalışan kişiyide sıfır gösteriyor

Excel Vers. ve Dili
2021 / TÜRKÇE
17-08-2024
Üstad eline sağlık teşekkür ederim lakin ay sonu başlayıp 1 hafta çalışan kişiyide sıfır gösteriyor
Personelin gelmediği günlere X yapın, ayrıca 15inde işe başladıysa 15ine kadar olan hücrelerini X yapın