aylık toplamların yan yana yıllık raporlanması

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım,
eklediğim dosya da aylık siparişler ve buna karşılık giden teslimatlara ait bilgiler giriyorum. bilgileri girmekte bir sorunum yok. sorunum userform3 te bulunan raporlama ile ilgili. Gelen siparişleri ve telimatları rapor sayfasında dosyada göreceğiniz gibi yan yana aylık toplamlar olarak yan yana listelemek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım şu konuya bir el atın lütfen, eğer var ise forumda benzer bir örnek link verirmisiniz. ilginize teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım bu konuda bir örnek yokmu bana tavsiye edebileceğiniz.

gayet güzel hazırlamışsın ama senin sorununa gelene kadar daha çok var
rapor alabilmen için ilk önce sipariş formunu tam olara çakıltman ve sayfaya yazdırman gerekiyor yani birazda olsa formu çalıştırmayı dene örneğin sipariş formunu kodlarını yaz bunları hazırladıktan sonra sana yadımcı olabilirim

biraz gayret edersek kısa zamanda biter.
takılınca habever yeter..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.tuğra tavsiyenize uyacağım size ekli bir dosya göndereceğim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.tuğra ilginize teşekkür ederim size 1 saate kadar elimde halen kullandığım fakat istediğim raporlamayı yaptıramadığım dosyayı göndereceğim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım dosya yeniledim ve nasıl bir şey oluşturmak istediğimi kendime göre detaylı bir şekilde dosya içerisine yazdım. ilginiz için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarım bu bilgi için fazladan 5-6 saatim kaldı eğer forumda bu tip bir örnek var ise yardımcı olurmusunuz gerçekten sıkıştım çünkü. kendimi ev ödevini teneffüse bırakmış bir ilkokul öğrencisi gibi hissediyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.hocalarımdan birisi bu konu ile ilgili bir çözüm bulabildimi acaba.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
günaydın sn.hocalarım bu konu ile öğrenmek istediğim bir şey var, mesajı okuyan hocalarımdan birisi cevaplayabilirse sevinirim.kendim epeydir uğraşıyorum bu konu üzerinde ve asıl merak ettiğim bu konunun benim düşündüğüm gibi çözülmesi mümkünmüdür, eğer mümkündür diye cevaplayan bir hocam olursa beni cesaretlendirmiş olur bende bu konuyu denemeye devam edebilirim.ilginize teşekkür ederim. (Konu sipariş.zip dosyasındakidir.)

günaydın hikmet bey dosyanızı yeni aldım anlamaya çalışıyorum biraz yardım edin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
tabiki hocam siz sorun ben size gerekli açıklamayı yapayım

SA

RAPOR 1 SAYFASINDA ANLATTIKLARINI TAÞIMAYA ÇALIÞTIM ..
YANLIZ SENİN HAZIRLADIÐIN TESLİMAT FORMUNDA SORUN VAR BİLGİLERİ HÜCRELERE KAYDIRARAK YAZIYOR b1'E YAZMASI GEREKEN BİLGİYİ a1'YAZIYOR ONADA BAK.... BEN BURALARDAYIM

BU ARADA VERİLERİ SAYFALARA DİREK GİREREK DENE PROGRAMI KULLANMA
+ NE HOCASI BİRADER BEN DE SENİN GİBİ Ã?ÐRENMEYE ÇALIÞIYORUM OKİ... :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.tuğra ilginize teşekkür ederim, fakat işin doğrusu aradığım cevap bu değil. raporlamada alt alta aynı siparişş numarasında olanları yazacak ve yanındaki sütuna toplam alacak. daha sonra yeni bir sipriş girdiğimde (eskileri silinmeyecek ne sipariş sayfasında ne de rapor sayfasında) bu sipariş numarasındaki verileri de ilk sipariş ile toplam arasındaki sütuna ekleyecek ve yine toplam alacak. yani rapor sayfasında 1 sipariş bir sütunda kalacak diğer sipariş onun yanına eklenecek ve yine iki siparişin toplamını toplam sütununa aktaracak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
hocalarım bu konu hakkında bana bir bilgi verin lütfen bu şekilde bir makro olabilirmi.

access olabilir...
biraz kayıt içeren .xls dosyası gönderirsen forma yarın uğraşabilirim
"hocalarım" ı bıraksan burada herkes birşey öğrenirken aynı zamanda da yardımcı oluyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
sn.ömerceri dosyayı access de düzenlemek evet olabilir ama sorun şurada başlıyor ki bu dosyayı kullanacak personelin access bilgisi maalesef yok, kaldı ki excel de bile vasatn altında bir bilgisi var bu nedenle zaten bu dosyaya detay koymak istiyorum ki kullanırken pek fazla iş bırakmayayım ona.eğer bir çözümünüz olursa excelde ve benimle paylaşırsanız sevinirim.ilginize teşekkür ederim.