aynı 2sayfadaki 2 farklı yazdırma alanı

2 excel sayfasındaki yazdırma alanlarını birleştirip tek sayfaya yazdıra bilir miyiz.

bunu istememin nedeni karnede not bölümü ile davrarenış bölümü sablonları ayrı ve kılavuz çizgilerne uymuyor. excekl de yapılmıi kerne yazdırma şablonlarını inceledim. herkes benim gibi 2 ayrı sayfa yapmış ve karneyi iki kere yazıcıya koyup önce notları sonra davranışları yazdırıyor. ben bu işi kolaylaştırrmak istiyorum yani karneyı 1 kerette yazdırmak istiyorum. ayrıca excel için hücre ve sütün ların boyutlarını mm cinsinden gösterecek bir kod varmı.

teşekkür :hey:

tabii

tabii ama şu an internet kafedeyim ve çalışmam yanımda fdiğil akişama doğru gönderiirim :hey:

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
synrecep, bu yapmaya çalıştığın karne olayını şöyle yapabilirsin. zaten karneler her dönem verilmiyor mu. evet diyeceksin tabiiki. Aynı Sayfada Yazdırma alanı tanımla bence. Mesela 1.Dönem notları karnede verilirken 1.dönem notları, 1.davranışları için bir yazdırma alanı makrosu , tabii ki 1.dönem de öğretim yılı, sınıfı, numarası, gibi kısımlar yazıdırlacak. 2. dönemde ise öğrenci bilgileri ve okul bilgileri yok. sen sadece, 2. dönem notlarını, davranışlarını devamsızlığı için yazdırma alanı tanımla bunuda makro ile yap ve butona aktar. ben kip240 programımın yeni versiyonununda böyle yapıyorum. Bana yollayabilir misin deme çünkü bende senin gibi int. cafedeyim

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
synrecep, ek nirde (bekçi başı bu garagolun nezerethanesi nirdeydi)

ek

her ek gönderdiğimde bağlantim kesiliyor akşamdan beri uğraşıyorum. galiba sorunu halllettim şimdi yolluyorum