Aynı Değerleri Bulma

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- Türkçe
Merabalar..
Excel e yeni olduğum için, basit bir sorunum var..
bilmiyorum belki bir yerlrede cevabı da vardır ama hangi konu ile ilgili bilemiyorum.

neyse, sorun şu;
bir excel sayfasında aynı sütundaki tekrarlayan değerleri bulan bir formül var mıdır?

hani ara-bul fonksiyonunda tümünü bul seçeneği vardır... aynı değerde ne kadar hücre varsa bulur... benim derdim bu işlemin çoklu yapılması gibi bir şey..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Merabalar..
Excel e yeni olduğum için, basit bir sorunum var..
bilmiyorum belki bir yerlrede cevabı da vardır ama hangi konu ile ilgili bilemiyorum.

neyse, sorun şu;
bir excel sayfasında aynı sütundaki tekrarlayan değerleri bulan bir formül var mıdır?

hani ara-bul fonksiyonunda tümünü bul seçeneği vardır... aynı değerde ne kadar hücre varsa bulur... benim derdim bu işlemin çoklu yapılması gibi bir şey..

Aşağıdaki linki incelermisiniz.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=17185

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- Türkçe
Ali Bey,
vermiş olduğunuz linki inceledim...
benim sorunumun tam tersi bir çözüm sanki..
ama bir tanesi işime yarayabilir gibi geldi biraz daha incelemem lazım...

yani, ekte gönderdiğim dosyada A sütununda bir takım rakamlar var...
ben bunların engellenmesini istiyor değilim..tekrarlanan rakamlardan haberdar olmak istiyorum...

bu gönderdiğim örnekte tekrarlayanlar arka arkaya gelmiş..ama arka arkaya olmayabiliyor ve uzun rakam listelerinde gerçekten çok zorluk çıkarıyorlar... o yüzden ben bu tekrarlayan satırların (tabii karşılarındaki değerler ile beraber) mesela başka bir sayfaya veya satıra taşınmasını istiyorum.. taşınmasa bile ne bileyim hani şu şu şu satırlar tekrarlanıyor gibi bir işaret falan olsun mesela...

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ekli dosya gibi birşeymi istiyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- Türkçe
Ekli dosya gibi birşeymi istiyorsunuz.
evet olabilir...işimi bayağı bir kolaylaştırır sanırım..

ilginiz için teşekkürler...

peki ben kendim böyle bir şeyi nasıl hazırlayablirim?
ya da gönderdiğinizden bir şekilde yeni değerleri kopyalayıp kullanabilir miyim?

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Gerçi sitede buna benzer bir sürü çalışma ve örnek mevcuttur. Alternatif olur düşüncesiyle, örnek bir dosya ekliyorum. A sütununa aynı veri(ler) girerek sonucunu gözlemleyiniz. Koşullu Biçimlendirme ile yapılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- Türkçe
Gerçi sitede buna benzer bir sürü çalışma ve örnek mevcuttur. Alternatif olur düşüncesiyle, örnek bir dosya ekliyorum. A sütununa aynı veri(ler) girerek sonucunu gözlemleyiniz. Koşullu Biçimlendirme ile yapılmıştır.
çook teşekkürler:hihoho: