Aynı günde farklı belge numaralarının tespiti.

ZorBey_

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Konu Başlığınızı Lütfen konuya uygun şekilde değiştiriniz.
Ekli Dosyayı Denermisiniz

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07.03.2019
Uyarınız için teşekkürler umarım doğru olmuştur. İlgili tabloda benim istediğim aynı gün içerisinde farklı belge numaralı satışlar varsa, onları görebilmek. Bu tablo aslında 480 bin satırlık bir tablo. Örneklemek için kısaltarak küçük bir kısmını koydum. Tabloda bazı günlerde tek belge numaraları ile satış yapılmış (ki bunları istemiyorum) ancak bazı günlerde 2 hatta 3 belge numaralı satışlar mevcut, bunları görbilmenin kolay bir yolu var mı? Manuel olarak boyama yöntemi son derece yorucu oluyor.
Yine de ilginize teşekkür ederim ZorBey.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyiniz.
Günün değiştiği satırdaki belge numararasını temel alarak ondan farklı kayıt yapılan satırları boyar.
Kod:
Sub Kontrol()
Range("A2:F1000000").Interior.ColorIndex = 0
For i = 2 To [C1000000].End(3).Row
    If Cells(i, 3) <> Cells(i - 1, 3) Then belge = Cells(i, 4)
    If Cells(i, 4) <> belge Then Range("A" & i & ":F" & i).Interior.ColorIndex = 3
Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07.03.2019
Sayın Mucit77, ilginize ve yardımınıza çok teşekkür ederim. Yazdığınız kodun işime yarayacağını düşünüyorum. Dediğim gibi aslında tablo çok adet memurdan ve müşteriden oluşan daha fazla kolona sahip yorucu bir tablo. Örneklemek adına memuru ve müşteriyi teke indirdim. Satır adedini kısaltarak, ancak memur ve müşteriyi 1'den fazla bıraksam gerekli çözüme ulaşılamayacağından çekindiğim için tabloyu sadeleştirdim. O haliyle bilmem başedilebilir miydi. Size ve ZorBey'e teşekkürü borç bilirim.
Saygılar

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Yazılan kod örnek dosyanız için 1 milyon satıra kadar kontrol edebilir.
Dosyanızın formatı farklıysa hata çıkması muhtemeldir.
Eğer dosyanız farklıysa dosyanıza uygun bir örnek dosya daha ekleyiniz.