Aynı Günün Üretimlerini Özet Tablo Haline Getirmek

Excel Vers. ve Dili
2013 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-05-2022
Herkese Merhaba,

Elimde aşağıdaki gibi bir tablo var. Bu tabloda her bir gün için gerçekleşen üretim sayısını ve setup süresini toplayan bir bir özet tablo yapmak istiyorum.

Örneğin; 4. gün içinde yapılan tüm üretimleri ve setupları 4 numaralı satırda toplamalıdır. Örnek dosyayı ekte verdim. Yardımcı olabilecek herkese teşekkürler.

229792

229791

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2013 TR
31-05-2022
İdris Bey,
cevabınız için teşekkür ederim fakat pivot table işime yaramıyor, sürekli değişkenlik gösteren bir veri seti var. Sorgulamayı gün sayısından yapıp ilgili hücreleri toplayacak ve veri değiştikçe tablo değerinin de değişmesi gerekecek. Umarım anlatabilmişimdir, buna uygun bir formüle ihtiyacım var. Saygılar

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
İdris Beyin önerdiği Pivot Tablo bu iş için biçilmiş kaftan..... tablonuzda veriler değiştiği zaman tek yapmanız gereken pivot tablo üzerinde sağ tıklayıp, güncelleyeceksiniz.

.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Pivot Table neden işinize yaramıyor? Problem, dinamiklik ise buyurun bir de buna bakın. Veri girin ve rapor sayfasına girip, bakın.

.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2013 TR
31-05-2022
.

Pivot Table neden işinize yaramıyor? Problem, dinamiklik ise buyurun bir de buna bakın. Veri girin ve rapor sayfasına girip, bakın.

.
Teşekkür ederim elinize sağlık, bunu verilere uyarladım fakat günleri sıralama konusunda problem yaşıyorum. Ne yaparsam yapayım aşağıdaki gibi sıralanıyor. Nasıl günleri normal şekilde sıralarım acaba?
229803

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Eklediğim dosyada .gün yazmıyor. Hücre biçimlendirmesine bakın.

.