aynı makroyu başka sheetlerde de çalıştırmak

yazdığım ilk ciddi makro hep aynı sheette yazıyor. makroyu zaten yazarak yapamıyorum. örneğim ekte ilgilenirseniz çok memnun olurum...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tam olarak ne yapmak istediğinizi belirtirseniz ona göre makronuzda gerekli düzeltmeleri yapalım. Makro kaydet ile oluşturulan makrolarda her zaman gereksiz bir çok satırda oluşur. Gereksiz görünen tüm satırları silebilirsiniz.

leventm' Alıntı:
Tam olarak ne yapmak istediğinizi belirtirseniz ona göre makronuzda gerekli düzeltmeleri yapalım. Makro kaydet ile oluşturulan makrolarda her zaman gereksiz bir çok satırda oluşur. Gereksiz görünen tüm satırları silebilirsiniz.
Bu dosyada müşteri takip kartı oluşturuyorum, bir dosyada 200 kadar müşteri takip edeceğim. Her sheet bir müşteriye ait olacak ve dolayısıyla her bir müşterinin yöneticilerini bir sheette toplayacağım. Ancak daha sonra 200 kadar müşterinin yöneticilerinin bilgilerini tek bir sheet e toplayıp rapor almak istiyorum.
Dolayısıyla yönetici sayısı sabit olmadığından bir makro yazıp her kartta çalıştırıp, tüm yöneticileri bir sheette toplamak istiyorum.

Yani kartlara bir yönetici bilgisi eklersem dataların toplandığı sheete de o bilgileri aktarmak istiyorum.
Teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn. cetinozyurt
Tüm sayfalardaki yönetici satırlarını tek sayfada toplamak istiyorsanız ekteki örneği inceleyin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn kombo sorunuzu cevaplamış ama bende bir dosya hazırlamıştım boşa gitmesin ekleyeyim.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn.leventm
Bende makrolarda fazla anlamıyorum,öğrenmeye çalışıyorum, onun için merakımı mazur görün. Yazmış olduğunuz kodlarda anlamadığım yerler var;

Sub listele()
[a2:p65536].ClearContents
For a = 2 To Sheets.Count
Set s1 = Sheets(a)
For b = 2 To s1.[w65536].End(3).Row
c = c + 1
Cells(c + 1, "a") = s1.[b1]
Cells(c + 1, "b") = s1.[b8]
For sut = 1 To 14
Cells(c + 1, sut + 2) = s1.Cells(b, sut + 22)
Next
Next
Next
End Sub

Kırmızı olan yer ne işleve sahip?
Mavi olan yerler kırmızı ile bağlantılı olduğu için çözümleyemedim. Açıklamasını yaparsanız memnun olurum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
c=c+1 verilerin kaydedileceği satırı bulmak için kullanmıştım. Örneğin c ilk döngüde 1 değerini alırken 2. döngüde kendisini bir arttırarak 2 değerini alır. Böylece her döngüde değeri bir artan bu değişkeni satır nosu yerine kullanabiliriz. Mavi renkle işaretlediğiniz hücre tanımlamalarında da yapılan budur.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn. leventm
ilginiz ve açıklamanız için teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın.

Ben tamamen karıştım...
ilginize teşekkürler demesem mi????
napcam şimdi ben. çok iyi olmuş ta, ben küçük bi örnek vermiştim
olay kocaman oldu. altından kalkamıycam için konuyu erteleyeceğim gibi...
çünkü dosyada w sütunu dolu olan birkaç sheet daha koymam gerekiyor. belki o sütunları boş bırakırım. ayrıca baştaki 2 farklı yerden gelen ünvan ve sektör bilgilerini de artırabilirim. yazılan makroya göre çözerim gibi ama yukarda da belirttiğim gibi iptal oldum....

çok teşekkürler.

iyi geceler
:agla: