aynı renkleri arka arkaya sıralamak

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak ben excelde bir liste oluşturdum. Listede niteliklere göre bütün bir satırı aynı renkle renklendirdim. Ve bu renklendirme yaptığım satırların aynı renkte olanların art arda sıralanmasını istiyorum. Ã?rnek
a1 satırı dolgu rengi sarı yazı rengi kırmızı
a2 satırı dolgu rengi kırmızı yazı rengi siyah
a3 satırı dolgu rengi default yazı rengi kırmızı
a4 satırı dolgu rengi mavi yazı rengi beyaz
a5 satırı dolgu rengi siyah yazı rengi beyaz
a6 satırı dolgu rengi default yazı rengi default
Bu satırlar toplam olarak karışık renkli bir şekilde 5807 satırdan oluşmakta. Bu konuda yardımcı olursanız sevnirim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayın @papiruss

Daha önce bu forumda görüp "ilerde işime yarayabilir" diye indirdiğim bir dosyada dolgu rengine göre sayılar veren bir makro vardı. Ben de bu makroyu değiştirerek dolgu renginin dışında yazı rengine göre de sayılar veren bir makro haline dönüştürdüm. Elde ettiğim bu sayılara göre sırlama yaptırdım ve bunu da ayrı bir makro olarak kaydettim. Her iki makroyu birleştirerek sizin istediğiniz dosyayı hazırlamaya çalıştım. Dosya ektedir, umarım istediğiniz gibi olmuştur.

Teşekkürler

gönderdiğniz örneği inceledim ve güzel bir örnek yapmışsınız ama bu örnek bende çalışmadı. Nedeni yanılmıyorsam ben excel de tabloları bir prg yardımı ile excel raporlattırıp onun üzerinde değişiklikler yapıyorum ve işin garip kısmı excel e yaptığım raporlamalarda en basit işlemleri bile yani iki integar sayının bile toplamını yaptıramıyorum isterseniz örnek dosyayı size ulaştırabilirim. Toplam yaptırdığım zaman 0 değerini veriyor. Yada artık integer değerleri string olarakmı algılattırıyor raporlamayı excel de yapan prg anlayamadım. :shock:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Ã?rnek dosyayı buraya ekleyin isterseniz.