Aynı sayfada belirli alanları yazdırmak

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba, arkadaşlar bir fatura şablonu düzenledim. Matbaada faturanın çoğu kısmı zaten basıldığı için sadece değişken bölümleri doldurmaya yarayan. Ancak faturayı excelde doldururken misal vergi no yazısını görmek istiyorum, yazdırırken çıksın istemiyorum ve bunun gibi birden fazla alan var yazdırma alanı ile hepsini seçtiğimde hepsini ayrı sayfa üzerinde yazdırıyor. Aynı sayfa üzerinde bağzı hücreleri (yazdırırken) görmezden gelmesini sağlicak bir fonksiyon var mı acaba ?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15.12.2019
ofis 2016 için; Yazdırmak istediğiniz yeri seçin. Sayfa düzeni yazdırma alanı altından yazdırma alanı belirle diyin.

Excel Vers. ve Dili
2007
ofis 2016 için; Yazdırmak istediğiniz yeri seçin. Sayfa düzeni yazdırma alanı altından yazdırma alanı belirle diyin.
Dostum yardım etmek istemen güzel ancak önce yazımı okusaydın keşke. Her yerde o yazıyor zaten ancak 1 sayfada 1 den çok yer var ve bunları ctrl ile seçebiliyoruz ancak o zaman da her birini ayrı sayfada yazdırıyor...

Excel Vers. ve Dili
2019
15.12.2019
:) bende takip ediyorum konuyu vardır mutlaka :)

Excel Vers. ve Dili
2007
Bu fatura düzenleme için uğraşırken böyle komplike bir programın bu kadar basit kesin vardır diyeceğin o kadar hatasını eksiğini buldum ki... çoğunu bir şekilde hallettim sadece bu kaldı bunla alakalı webde hiçbir yerde bilgi yok herkes yazdırma alanına takılıp kalmış... Çok basit 5-10 hücre seçicez bunları görme bunlar aslında yoklar dicez o kadar.. ama nasıl

Excel Vers. ve Dili
2007
Arkadaşlar bu bilgi nette hiç bir yerde yok. Ben çözümü yazim belki birilerinin işine yarar. Yazdırılmasını istemediğimiz hücrelere metin kutusu ekliyoruz daha sonra bu metin kutusuna sağ tıklayıp biçimlendirden metni yazdır tikini kaldırınca o yazıyı yazdırmıyor.

sward175

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Microsoft Office 365 Tr 64 Bit
04-06-2024
Merhaba, serocco,
Sonuçta çıktı aldığınızda istemiş olduğunuz bazı yazı yada çizgiler çıkmasın istiyorsunuz.
Bunun için istemediğiniz yazıların yazı renklerini beyaz renk yaparak deneseniz işinizi görmez mi ?
Selamlar,
sward175

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba, serocco,
Sonuçta çıktı aldığınızda istemiş olduğunuz bazı yazı yada çizgiler çıkmasın istiyorsunuz.
Bunun için istemediğiniz yazıların yazı renklerini beyaz renk yaparak deneseniz işinizi görmez mi ?
Selamlar,
sward175
İstemediğim yazıları görmek değil çıktıda görmek istemiyorum :))) neyse bunu çözdüm hatta bir program (önce öğrendim ):)) yazdım