"Aynı seri noları içinde deneme sayısı en büyük olanın JCA'sının değeri 0 olanlar"

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
"Aynı seri noları içinde deneme sayısı en büyük olanın JCA'sının değeri 0 olanlar"

Arkadaşlar bir tablo var (500 satır var) ve tablodaki alanlar sırasıyla şöyle:
Seri no: Herhangi bir sayı olabilir
Deneme sayısı: tak haneli sayı
JCA: 0 veya herhangi bir değer

burada bir sorgu yapmak isitiyorum. Tahmin ediyorum ki bu sorgu için bir deyim yazmam gerekiyor. Şartlarım şöyle:

Excel Vers. ve Dili
office 2003
inceleyin olmamışsa düzelteyim

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Sn. BKCAN
Şu noktalarda problem var.

1. Deneme Sayısı: 1 den başlayan ardışık sayılar olabilir.
2. Ben sadece "CA=0 VE Deneme sayısı en büyük" olan seri noları ayrı bir tabloya çekmek istiyorum. Çünkü böyle yüzlerce seri no olduğunu düşünürsek sadece JCA' sı "0" olanlar gelirse yine yüzlerce veri olmuş olacak.
3. Bu verileri form kullanarak tek tek girmek imkansız gözüküyor. O yüzden böyle 50.000 seri noyu bir kerede access ' nasıl atarız.
4. Deyim kodlarını da belirtirseniz, üzerinde küçük değişiklikler yapmam gerekeceğinden çok memnun olucam.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

benim koyduğum access kod deposunda rastgele serialler üreten kodlar var ve tabloaya istediğin kadar kayıt yapan kodlarda var onu bir incele istersen

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=28545

ben burda tarih ve taksitleri tabloya ekliyorum sen taksitsayısı bölümüne ekleyeceğin kadar sayı yaz tarih üretim bölümündede rastgele serial üreten kodu eklee yada sen belirli bir seri aralığı istiyorsan o zaman tar bölümnde ca1 ca2 gibi otomotik olarak senin yazdığın sayıya kadar dönecek şekilde düzenle

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Ben burada yeni olduğum ve access' yeni başladığım için bu kodlar nerede ve nasıldır. Link ve açıklama verirseniz sevinirim

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Cevap veren yok mu?

Problem hala devam ediyor Şu sorgu işini halldemedim. YArdım yardım..

Excel Vers. ve Dili
office 2003
hazırladıgın formu eklersen daha iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Ekte tablo olarak orjinal dosyayı sundum. Burada sadece bir değişiklik var. Deneme sayısı= taracaınsuti ve Alan1=seri no'dur

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın umutozkans,

Öncelikle tablonuzu düzeltmeniz gerekir. Bir alanı JCA ile doldurmuşsunuz bu bir yanında bulunan alanın başlığı olmalı. Aynı şekilde deneme sayısı da değiştirilmeli.

İyi çalışmalar:)

Not: uygulamadaki sorguya bakın.

Son düzenleme: