Aynı sütüna sahip olanlar arasında farklı bir sütuna göre de sıralama yapmak

Aynı sütüna sahip olanlar arasında farklı bir sütuna göre de sıralama yapmak istiyorum.
Örnek:
A B
20 DENEME
18 SALKIM
9 DENEME
25 SALKIM
30 CEVHER
22 DENEME
33 CEVHER

B'ye göre gruplama yapsın. Filtre ile A'dan z'ye yapıyorum oluyor. Ama aynı zamanda B sütünundaki gruplama korunarak A sütünü kendi içinde küçükten büyüğe sıralansın.

A B
9 DENEME
20 DENEME
22 DENEME
18 SALKIM
25 SALKIM
30 CEVHER
33 CEVHER

olsun bu filtrelemeyi veya gruplamayı nasıl yaparım.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Yalnız sayın hamitcan B sütunu A'dan Z'ye değil. Önce A'nın en küçüğünü bulacak, sonra B'den bunun karşılığı hangisiyse onları alt alta küçükten büyüğe sıralayacak, daha sonra ilk sıralamadan farklı olan yani B değer farklı olan en küçük A değeri bulunacak, aynı yöntemle sıralanacak şeklinde anladım ben. Merakla bir çözüm bulunmasını bekliyorum ben de.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Aslında ilk mesajı incelerseniz anlayabilirsiniz. Çözüm kısmında A değeri için 9'dan sonra 18 geliyor ama 9'un karşılığı olan B değerleri bittikten sonra 18 değerine geçiyor. Başka ifadeyle A'nın en küçük değeri 9, bunun B değeri ise DENEME. ilk olarak 9 ve deneme yazıp sonra kalan değerler arasından B'si deneme olanları küçükten büyüğe sıralıyor, sonra kalan değerlerden A'sı en küçük olan 18'e geçiyor. Bunun B değeri salkım olduğundan, kalan değerler arasındaki tüm salkımları küçükten büyüğe sıralıyor.