Aynı sütunda birden fazla filtre vermek

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14.12.2023
Merhaba,

Ekteki dosya da bulunan "stok adı" sütununda birden fazla filtre değeri vermek istiyorum ancak içeren şeklinde olması gerekiyor. 2 gündür başım döndü arayıp denemekten. Bana bu konuda yardımcı olacabilecek var mıdır.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Burak AYDIN

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
27.01.2022
Merhaba,

Fikir olması ve belki işinizi görür düşüncesi ile yazıyorum.

Gelişmiş filtre kullanarak yapmayı deneyebilirsiniz.

Youtube de görsel olarak bir çok videosu var.Sn. Mehmet GÜRTEN bu konuda çok iyi.

Birden fazla kritere göre filtreleyebilir ve gerekli hesaplamaları filtrelenmiş alanlar üzerinden formüllerle otomatik olarak gösterebilirsiniz.

işinizi göreceğini düşünüyorum

saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
14.12.2023
bunyaming çok teşekkür ederim bana çok güzel bilgi arşivi sundun ancak aradığım şeyi burada bulmam çok uzun sürer. Ayrıca gelişmiş filtre seçeneğini de denedim ancak başaramadım. Sıkın şu bir sütunda birden fazla "içeren" bulamıyorum en fazla 2 seçenekli yapabiliyorum. Örneğin sütunda "fla grog eday agra" içeren hücreleri seçmesini istiyorum ve nasıl yapılması gerektiği ile alakalı işime yarayacak bir bilgi edinemedim.

Saygılar
Burak AYDIN

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
27.01.2022
Tekrar Merhaba,

Dosyanız da filtre yapmak ve bir taraftan da veri girişi yaparak devam edecekseniz benim size ilave olarak önerim verilerinizi tablo olarak kaydedin (sürüm 2013 ve üstü ise) filtre yapmak istediğiniz sütunu dilimleyiciler ile çok rahatlıkla istediğiniz kadar seçenekle sadeleştirebilirsiniz. Sadece istediklerinizi gösterir. Filtre kaldır dediğinizde orjinal haline geri dönebilirsiniz.

örnek olması adına aşağıda linkini paylaşıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=U3mO6LT9IxY

iyi geceler