aynı tarihleri atlayarak saydırma

Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng
Forumda arama yaptırdım ama bulamadım, yardımcı olursanız memnun olurum. Örnek ekte...
Listede yer alan iki aynı tarihi bir tarih gibi saydırmak istiyorum... Yardımlarınızı bekliyorum...

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Eng
bu topla.çarpım nasıl bir formüldür, hayatımda topla.çarpım kadar yararlı bir formül daha görmedim. her işte listelemelerde herşeyde insanın işini kolaylaştırabiliyor... topla.çarpım uygulamaları adı altında bir başlık açsak bence oldukça iyi bir iş yapmış oluruz, çünkü excelin kendi yardımında bile çok yetersiz şekilde bahsedilmiş bir konudur bu... çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için...

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
rica ederim.forumda zaten bir çok örenğini bulambilirsiniz.benimde çok işime yaramıştı banada bir hocamız yardımcı olmuştu.bende arşivimden size uyarladım.kolay gelsin

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Benzer bir formülde benden olsun

Kod:
=SUMPRODUCT(1/COUNTIF(A1:A7;A1:A7))

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
bu topla.çarpım nasıl bir formüldür, hayatımda topla.çarpım kadar yararlı bir formül daha görmedim. her işte listelemelerde herşeyde insanın işini kolaylaştırabiliyor... topla.çarpım uygulamaları adı altında bir başlık açsak bence oldukça iyi bir iş yapmış oluruz, çünkü excelin kendi yardımında bile çok yetersiz şekilde bahsedilmiş bir konudur bu... çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için...
http://www.excel.web.tr/f60/sumproduct-topla-carp-m-fonksiyonu-ve-uygulamalar-t16859.html

Buraya bakın.

..

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
rica ederim.forumda zaten bir çok örenğini bulambilirsiniz.benimde çok işime yaramıştı banada bir hocamız yardımcı olmuştu.bende arşivimden size uyarladım.kolay gelsin
Bu linkte benim paylaştığım bir formüldü.

Neden esnek olduğuda aşağıdaki linkte yazılıdır.

Benzersiz veri adeti bulma yöntemi

Yalnız dizi formülüne göre daha ağır çalışır.

.