AYNISINI YAZDIRMA

EKTE SUNMUS OLDUGUM ORNEKTE BIR MODELDEN DIGER MODELE KADAR AYNISINI YAZDIRMAK ISTIYORUM?

bu konuda cevap verebılecek kımse yok mu :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim:

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
Sub DOLDUR()
For x = 3 To [A65536].End(3).Row
If Cells(x + 1, 1) = "" Then Cells(x + 1, 1) = Cells(x, 1)
Next
End Sub

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
A4 hücresine =A3 formülünü yazıp bu formülü aşağıya doğru istediğiniz kadar çekin.

Sonra, arada istediğiniz hücrelere farklı Model No'ları girin.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
selam,

B2 sütununa şu formülü yazıp aşağıya kadar kopyalayın.

=eğer(a2="";b1;a2)

kolay gelsin.

sanırsam soruyumu yanlıs anlattım yada ben yapamadım...
benım renksız olarak yaptıgım alandakı modelı yazacagım bır formul sayesınde bır modelden dıger modele kadar aynı yazmasını ıstıyorum bunu mumkunse sıze gondermıs oldugum ornekte yapıp gonerırsenız cok daha makbule gecer ayrıca daha ıyı anlamıs olurum....
gondermıs oldugum ornegı tekrar ıncelmenızı rıca ederım...oradakı modeller farklı farklı bırbırne karısmaması gerekıyor :yardim: :yardim:

gondermıs oldugunuz komutları denedım ama olmadı ne yazık kı baska bır fıkrı olan var mı??
:agla: :yardim: :kafa:

Excel Vers. ve Dili
selam,

b sütununa dediğim şekilde yaptım. İnceleyin, sonra konuşalım isterseniz.

Kolay gelsin.

SN:WAKKASSSSS
YAPMIS OLDUGUNUZ DOGRU VE ISTEDIGIM BUDUR COK TESEKKUR EDERIM BIR SORUM OLACAK BUNU A SUTUNDA YAPMAK MUMKUN MU ? YANI YANINA DEGILDE ALTINDAN DEVAM ETTIRMEK ...TEKRAR TESEKKUR EDERIM KOLAY GELSIN

Excel Vers. ve Dili
Selam,

Maalesef. Çünkü boşluklara formül yazmanız lazım bunuda ancak makro ile yapabilirsiniz. Fonksiyonla bu işin yapılması çok zor(bildiğim kadarı ile böyle diyorum çünkü moderatörlerimiz bazen psikopata bağlayıp ummadık şeyler yapıyorlar.)

Kolay gelsin.

Bu arada geri besleme için teşekkürler.(Ayrıca ilk yazdığım formülle gönderdiğim dosya arasında hiç bir fark yok. Bunu da sitem olarak araya sıkıştırayım istedim :arkadas: )