ayrı sayfalardaki bilgilerin toplamı

bu metni başka forumada gönderdim ama cevap alamadım, fazla bilgim yok belki makro ile alakalıdır;

merhaba;
ben 1.xls, 2.xls,... ve bu şekilde sıra numarası ile devam eden (gelen ürüne göre günden güne artan) dosyaların aynı sayfasında aynı hücredeki bilgileri toplam.xls dosyasında toplamını görmek istiyorum.
teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu dosyalarınızın "C:\excel" klasöründe (bu yolu kendinize göre değiştirebilirsiniz) olduğunu kabul ederek aşağıdaki kodu deneyin. Kod dosyaları açmadan verileri alacaktır. Kodu Toplam dosyasında bulunan Sayfa1'e koyacağınız bir butona bağlayarak çalıştırın. Dosya sayınız çok fazla ise kodu çalışması çok uzun sürebilir kilitlendi diye düşünmeyin. Öncelikle az sayuda dosya ile deneme yaparak kodun doğruluğunu teyit edin.

Kod:
Sub verial()
For Each dosya In CreateObject("Scripting.FileSystemObject").GetFolder("C:\excel").Files
numunetoplam = ExecuteExcel4Macro("'C:\excel\[" & dosya.Name & "]Sayfa1'!R3C2") + numunetoplam
analiztoplam = ExecuteExcel4Macro("'C:\excel\[" & dosya.Name & "]Sayfa1'!R3C3") + analiztoplam
Next
[b4] = numunetoplam
[c4] = analiztoplam
End Sub

Son düzenleme:
leventm ilginize teşekkür ederim.
BENİM EXCEL KONUSUNDA PEK BİLGİM YOK, SİZE ZAHMET OLMAZSA BU ANLATTIÐINIZI SİZ YUKARDAKİ toplam.xls DOSYASINA YAPIP BURAYA KOYABİLİRMİSİNİZ. DEDİÐİNİZİ YAPMAYA ÇALIÞTIM AMA
run time error 13, type mismatch
ÞEKLİNDE BİR UYARI ÇIKIYOR.
TEÞEKKÜRLER.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ã?ncelikle veri alınacak dosyalarınızın bulunduğu klasörün yolunu yazarsanız ona göre dosyaya ekleme yaparım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örnekteki butona basarak kodu çalıştırın. Yalnız bu toplam dosyasını farklı bir klasöre yerleştirin.

Excel Vers. ve Dili
2007
İngilizce
Sayın levent bey

çok faydalı oldu teşekkürler.